PŚ w Lahti – Johansson wygrywa po upadku Graneruda!

Dominacja Norwegów i Niemców, Johansson wygrywa po upadku Graneruda! Polacy poza pierwszą dziesiątką konkursu- tak w wielkim skrócie można by podsumować dzisiejszy konkurs.

Pierwsza seria przebiegła bez żadnych trudności z dość równymi warunkami dla wszystkich zawodników. W pierwszej trójce na półmetku rywalizacji znaleźli się: Halvor Egner Granerud (132,5m), Karl Geiger (130,5m) oraz Robert Johansson (128,5m). Norweg wydawał się nieosiągalny, gdyż już po pierwszym skoku, który był zdecydowanie najdłuższy w całej stawce, wyprzedzał drugiego Niemca o ponad 10pkt!

Z siedmiu Polaków startujących w konkursie, sześciu zakwalifikowało się do drugiej serii- odpadł tylko Paweł Wąsek, któremu do pierwszej trzydziestki brakowało jedynie 0,3pkt! W pierwszej dziesiątce znalazł się jedynie Piotr Żyła z odległością 124m, co dało mu dziewiątą lokatę. Co ciekawe, sam Piotrek przyznał, że za wcześnie zaczął wybicie, w efekcie czego ostatecznie spóźnił swój skok. Brzmi trochę nierealnie, jednak sam prezes Tajner zapewnił, że jest to możliwe.

Z niespodzianek pierwszej serii warto wspomnieć  o bardzo dobrych występach Petera Prevca (125m i 10 miejsce), Johana Andre Forfanga (124m  i11 miejsce) czy Mackenziego Boyd-Clowesa (122,5m i 19 miejsce). Zaskoczeniem okazał się także Norweg- Marius Lindvik, który skoczył jedynie 117m i zajął dopiero 33 lokatę.

Druga seria była zdecydowanie zdominowana przez Niemców i Norwegów- w pierwszej dziesiątce znalazło się po trzech reprezentantów tych nacji. Podium także padło dzisiaj ich łupem. Na początku Markus Eisenbichler, który był czwarty po pierwszej kolejce oddał świetny skok na odległość 128,5m, czym jasno zgłosił swoją kandydaturę do podium. Następnie skakał Robert Johansson i pomimo, że jego skok był o dwa metry krótszy od Markusa, to jednak zdołał go wyprzedzić. Następnie przyszła kolej Karla Geigera, którego odległość wynosiła 126m i po swoim skoku uplasował się na trzeciej lokacie. Zdawało się być jasne, że Niemiec wypadnie z podium, bo na górze skoczni pozostawał wciąż genialny w tym sezonie Halvor Egner Granerud. A jednak, stało się zupełnie inaczej. Norweg oddał rewelacyjny skok na odległość 137,5m jednak nie ustał swojej próby i przy lądowaniu zaliczył upadek. Na nieszczęście Halvora niskie noty sędziowskie kosztowały go dzisiaj podium, bo konkurs zakończył na czwartej pozycji.

Polakom też nie poszło dzisiaj najlepiej. Ostatecznie żaden z nich nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce konkursu. Najlepszy z nich- Piotrek Żyła był jedenasty.

Zatem, dziejesz podium prezentuje się następująco:

  1. Robert Johansson
  2. Markus Eisenbichler
  3. Karl Geiger

A miejsca wszystkich Polaków to:

Piotrek Żyła- 11

Andrzej Stękała- 15

Kamil Stoch- 16

Jakub Wolny- 22

Dawid Kubacki- 23

Aleksander Zniszczoł- 29

Paweł Wąsek- 32

Pełne wyniki z dzisiejszego weekendu można sprawdzić tutaj.

A klasyfikację generalną tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s