PŚ w Lahti – Norwegowie triumfują w konkursie drużynowym!

Właśnie dobiegł końca pierwszy konkurs Pucharu Świata w Lahti. W rywalizacji drużynowej triumfują Norwegowie, Polacy o krok od zwycięstwa, a podium uzupełniają Niemcy!

Pierwsza seria dzisiejszego konkursu była pełna zmian i niespodzianek. Klasyfikacja zmieniała się bardzo dynamicznie, zaś belka była przesuwana czterokrotnie- dopasowywana do każdej grupy.

Dla Polskich skoczków pierwsza część rywalizacji była bardzo burzliwa, po pierwszej grupie i skoku Piotra Żyły na 123m reprezentacja Polski była dopiero na piątej lokacie. Na szczęście Andrzej Stękała (129m) i Kamil Stoch (129m) pozwolili nam objąć prowadzenie po następnych dwóch grupach. Niestety, Dawid Kubacki lądował bardzo blisko- na 118m, co ostatecznie dało nam trzecią lokatę na półmetku konkursu.

Wśród innych reprezentacji też było wiele zawirowań, a klasyfikacja zmieniała się dość znacząco po każdej grupie. Ostatecznie pierwsza seria zakończyła się poniższymi wynikami:

1)      1) Norwegia

2)      2) Niemcy (-9,5pkt)

3)      3) Polska (-16,2)

4)      4) Austria (-26,7pkt)

5)      5) Japonia (-32pkt)

6)      6) Słowenia (-33,3pkt)

7)      7) Finlandia (-123,7pkt)

8)      8) Szwajcaria (-131,4pkt)

9)      9) USA (-205,9pkt)

Druga seria przebiegła bez większych niespodzianek. Norwegia (w składzie: Lindvik, Tande, Johannson, Granerud) nawet na chwilę nie dała odebrać sobie prowadzenia i bez większych trudności wygrała dzisiejsze zmagania. Polscy skoczkowie powoli, acz sukcesywnie, starali się odrabiać straty do Niemców (w składzie Paschke, Hamann, Eisenbichler, Geiger) i wspomnianej wcześniej Norwegii. Po skokach Piotra Żyły (126m) oraz Andrzeja Stękały (124m) zdołaliśmy wspiąć się na drugie miejsce, na którym zostaliśmy już do końca. Kamil Stoch wylądował na 126m, a Dawid Kubacki, znacznie lepiej niż w  pierwszej serii, uzyskał 123,5m co w sumie zmniejszyło naszą stratę do Norwegów zaledwie do 5,9pkt. Podium uzupełnili Niemcy ze stratą 9,8pkt do zwycięzców.

A tutaj ostateczne wyniki całego konkursu:

1)      1) Norwegia

2)      2) Polska

3)      3) Niemcy

4)      4) Austria

5)      5) Japonia

6)      6) Norwegia

7)      7) Szwajcaria

8)      8) Finlandia

9)      9) USA

tutaj możesz sprawdzić klasyfikację Pucharu Narodów

Zatem naszym zawodnikom należą się ogromne gratulacje za kolejne z rzędu drużynowe miejsce na podium, za to już jutro odbędzie się rywalizacja w konkursie indywidualnym, na którą serdecznie zapraszamy!

 źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s