Skocznia K90 w Harrachovie otwarta po 3 latach!

 

zdjęcie: Artur Bała
Dobre wiadomości płyną do nas z czeskiego Harrachova, gdzie po 3 latach od zamknięcia otwarto obiekt K90!

Nikogo nie dziwi już fakt, że stan skoków w Republice Czeskiej i pod względem formy zawodników i pod względem ilości czynnych obiektów nie jest najlepszy. Harrachov to miasteczko położone zaledwie 4km od granicy polsko-czeskiej, ok. 40km od znanego również przez skoki narciarskie Liberca. Jest to jedna ze znanych miejscowości turystycznych- głównie właśnie w zimowych miesiącach. Jedną z rzeczy, która do tego miasteczka przyciąga są obiekty narciarskie, w tym oczywiście skocznie. W czasach świetlności tego miejsca działał tam bowiem Certak- skocznia mamucia o punkcie konstrukcyjnym na 185. metrze. Dodatkowo w kompleksie skoczni znajdują się najróżniejsze rozmiary, np. skocznie K26, K125 czy K40.
Kompleks skoczni w Harrachovie zamykano skocznia po skoczni, do tego stopnia, że 3 lata temu największym czynnym, dostępnym dla zawodników w celach treningowych obiektem była skocznia K26. Jasnym jest, że na skoczni tego rozmiary trenują głównie dzieci- juniorzy i seniorzy czeskiej kadry nie mieli więc gdzie trenować. Spowodowało to ich częste wyjazdy na obozy treningowe za granicą- Austria, Słowenia czy Polska gościły czeskie kadry częściej niż kiedykolwiek wcześniej.
Aktualnie w Harrachovie skoczkowie mogą oddawać próby na zamkniętych wcześniej skoczniach K90, K70 i K40, oraz oczywiście na mniejszych skoczniach, które nie były wcześniej zamknięte ze względów bezpieczeństwa. O oficjalnym otwarciu największej z wymienionych skoczni poinformowano na instagramach @skijumpingareaharrachov i @harrachovskijumping oraz na stronie internetowej Projektu Harrachov.

„Po długich przygotowaniach z powodu braku śniegu na skoczni K90 po trzech latach można znowu skakać”- napisali szczęśliwi z powrotu skoków na tym obiekcie Czesi na instagramie. Ogromną radość z powrotu skoków na komplekcie Certak w Harrachovie wyrażają również organizatorzy zbiórki na renowacje tamtejszych obiektów, których konto instagramowe można znaleźć TUTAJ, oraz sami lokalni skoczkowie, którzy w końcu nie będą musieli spędzać godzin w busach w drodze na obozy treningowe za granicą!
Zrzutkę „Projekt Harrachov” można wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/74f2mg/widget/23. Więcej informacji: https://pl.harrachovskijumping.com/home.

źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “Skocznia K90 w Harrachovie otwarta po 3 latach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s