PŚ w Zakopanem – Marius Lindvik najlepszy w niedzielę

Przed chwilą zakończył się niezbyt łatwy konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi. W zmaganiach tych najlepszy okazał się Marius Lindvik, zaś podium uzupełnili Anze Lanisek i Robert Johansson.

Zawody (nie) rozpoczęły się zgodnie z planem. W pierwszej serii zawodnicy oddawali swoje skoki z belki ustawionej na 17. stopniu. Pogoda, podobnie jak wczoraj, nie pomagała w oddawaniu dalekich skoków – wiatr wiał ze średnią mocą 0.8 m/s w plecy. Wielu zawodników miało problem, aby w takich warunkach oddać dalekie próby. Niestety, nie wszystkim zawodnikom poszło dobrze w konkursie. Zdecydowanie najkrótszy skok oddał Casey Larson – 104.5 m nie pozwoliły Amerykaninowi na awans do drugiej serii. Najdłuższy zaś skok w pierwszej serii oddał Marius Lindvik  – Norweg skoczył aż 135 m, co na półmetku rywalizacji pozwoliło mu zająć drugą lokatę.

Do serii finałowej awansowało pięciu Biało-Czerwonych: Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Klemens Murańka.

W serii finałowej jury zdecydowało się ustawić belkę na 18. stopniu, dzięki czemu mogliśmy podziwiać naprawdę dobre próby w wykonaniu zawodników. Wspaniałym skokiem na 145.5 m mógł pochwalić się Marius Lindvik. Próba ta pozwoliła Norwegowi na zajęcie pierwszej pozycji w konkursie.

Ostatecznie zmagania na Wielkiej Krokwi padły łupem Mariusa Lindvik. Na drugim miejscu znalazł się Anze Lanisek, który tracił do zwycięzcy 2.3 „oczek”, zaś na najniższym stopniu podium stanął Robert Johansson.

W czołowej ’10’ znalazł się jedynie reprezentant Polski: Andrzej Stękała, skokami na 134.5 m i 136 m wyrównał swoje najlepsze miejsce w karierze, kończąc zawody na 5. miejscu. 

Pozostałe miejsca reprezentantów Polski:

11. Kamil Stoch (128m/134m)

15. Dawid Kubacki (125 m/134.5m)

27. Klemens Murańka (125 m/131 m)

28. Paweł Wąsek (125 m/124 m)

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s