COC w Innsbrucku – Zniszczoł najlepszy w sobotnim konkursie


Pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku zakończył się triumfem Polaka. Na podium stanęli także Anders Haare oraz Niklas Bachlinger. Aż 3 Polaków z punktami!

Przed konkursem odbyła się seria próbna, która rozegrana została z 16, 17 oraz 18 belki startowej. Podczas treningów, najlepszy skok należał do reprezentanta Polski. Aleksander Zniszczoł lądując na 133 metrze, wyprzedził drugiego Manuela Fettnera (128 m). Trzeci w serii treningowej był Daniel Tschofenig. 

W pierwszej serii konkursu odbyły się istne Igrzyska Śmierci. Czterech skoczków zostało zdyskwalifikowanych (Erik Belshaw, Andrii Vaskul, Banjamin Oestvold i Alessandro Batby), a czterech nie pojawiło się na belce startowej (Olan Lacroix, Mikhail Maksimochkin, Danil Sadreev i Ilya Mankov). Na półmetku rywalizacji prowadził Niklas Bachlinger, który skokiem na 129.5 metra zbudował zaledwie niemal 2 punktową przewagę nad drugim Aleksandrem Zniszczołem. Trzeci był Simon Ammann. Tylko 3 Polaków awansowało do serii finałowej. 

Druga część rywalizacji, podobnie jak pierwsza, przeprowadzona została z 15 belki startowej. Ostatecznie wygrana w dzisiejszym konkursie padła łupem Aleksandra Zniszczoła. Polak w drugiej serii skoczył na odległość 127.5 metra, co zapewniło mu zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym. Drugi był Anders Haare (126.5 m/ 125.5 m). Na trzecim miejscu podium stanął Niklas Bachlinger (129.5 m/ 125 m). 

Polacy zakończyli dzisiejszą rywalizację na następujących miejscach:
1. Aleksander Zniszczoł (128 m/ 127.5 m)

6. Maciej Kot (124.5 m/ 123.5 m)

15. Tomasz Pilch (126 m/ 119 m)

40. Stefan Hula (118.5 m)

45. Adam Niżnik (111.5 m)

47. Arkadiusz Jojko (109 m)

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji możecie znaleźć tutaj. 

Źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s