PŚ w Zakopanem – Yukiya Sato triumfatorem kwalifikacji

Za nami kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi, które, podobnie jak serie treningowe, zakończyły się wygraną Sato. Na kwalifikacyjnym podium znaleźli się także Markus Eisenbichler oraz Andrzej Stękała. 

Dzisiejsza rywalizacja w Zakopanem rozpoczęła się skokiem Alexa Insama z 16 belki startowej na odległość 125 metrów. Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się reprezentant Japonii, Yukiya Sato, który po oddaniu skoku na 133 metrów zdobył aż 139.8 punktów. Drugi Markus Eisenbichler (132 m), tracił do lidera 2.8 punktu. Trzecim zawodnikiem kwalifikacji był Andrzej Stękała (130 m). Aż 6 reprezentantów naszego kraju wywalczyło sobie prawo startu w niedzielnym konkursie. 

Nasi zawodnicy zajęli kolejne miejsca:
3. Andrzej Stękała (130 m)

7. Dawid Kubacki (130.5 m)

11. Klemens Murańka (134.5 m)

19. Kamil Stoch (123.5 m)

23. Paweł Wąsek (127 m)

29. Jakub Wolny (126 m)

Nie obyło się także bez dyskwalifikacji – Maximilian Steiner oraz Piotr Żyła zostali wykluczeni z kwalifikacji za nieprzepisowy kombinezon. Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie tutaj

Rozpoczęcie rywalizacji drużynowej już jutro o 16:15. Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki. 

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s