Zapomniane skocznie – Arashiyama

 

Zapraszamy na nowy post z serii „Zapomniane skocznie” – dziś wybierzemy się w daleką podróż i przyjrzymy się jednej ze skoczni znajdujących się na terenie Japonii. Zapraszamy!

Skocznia Arashiyama znajduje się w Parku Arashiyama położonym około 5 km na zachód od miasta Asahikawa na wypie Hokkaido. Obiekty te mieściły się w ośrodku narciarskim  Arashiyama Citizen, do którego rokrocznie przyjeżdżało dużo ludzi. Obiekt został wybudowany w 1965 roku i w jego skład wchodziły dwie skocznie o punktach konstrukcyjnych K40 i K76. Niektóre źródła twierdzą, iż większy z obiektów początkowo miał punkt konstrukcyjny znajdujący się na 60. metrze, jednak obecnie, ze względu na stan skoczni, ciężko zweryfikować te stwierdzenia.
Bardzo możliwe, że w budowę obiektu zainwestowała firma Megmilk Snow Brand, ponieważ niedługo po zakończeniu budowy odbyły się na niej zawody Snow Brand Cup Japan. Skocznie Arashiyama Snow Brand Schanze, gdyż taka była ich początkowa nazwa, gościły wiele zawodów krajowych dla pań i panów. Obiekty te do 2004 roku stale gościły w kalendarzu krajowych zmagań, później zaś, ze względu na pogarszający się stan skoczni, zaprzestano organizacji zawodów. W 2006 roku zamknięto ośrodek narciarski Arashiyama Citizen oraz obiekty, ze względu na to, iż nie spełniały standardów Japońskiej Federacji Narciarskiej.
Skocznie Arasiyama Snow Brand Schanze podobno aż do 2016 roku były używane przez mieszkających w okolicy zawodników do treningów. Obecnie obiekty są porzucone i nie nadają się już do użytku, chociaż miasto Asahikawa planowało odnowić zapomniane obiekty.
Źródło: skisprungschanzen.com, haikyo.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s