PŚ w Titisee-Neustadt – Granerud znów najlepszy!

Niedzielne zawody okazały się być szczęśliwe dla Norwegów, którzy swoimi stabilnymi skokami wywalczyli dwa miejsca na podium. 

Pierwsza seria przyniosła nam kolejny sukces Graneruda, który w swojej próbie uzyskał 140 metrów i pokonał swojego kolegę z kadry, Daniela Andre Tande (138.5 m), o 4.9 punktu. Tuż za Norwegami, po skoku wylądowanym na 136.5 m,  znalazł się Markus Eisenbichler. W czołowej piątce znalazło się także miejsce dla Stefana Krafta z jego skokiem na 138 metr oraz kolejnego z Norwegów, Mariusa Lindvika (133.5 m). 
 Do serii finałowej awansowali wszyscy z Biało-Czerwonych. Najlepszym z nich był Dawid Kubacki (134 m), który plasował się na szóstej pozycji nieznacznie wyprzedzając siódmego Kubę Wolnego (136 m).
Panujący podczas całego konkursu zmienny wiatr nieraz nie ułatwiał zawodnikom oddawania dalekich skoków. Nie przeszkodził on jednak Norwegom, którzy wytrzymali presję i zakończyli zawody na dwóch czołowych miejscach. Halvor Egner Granerud wrócił na pierwsze miejsce. Obronił swoją pozycję skokiem na 138 metrów. Taką samą odległość uzyskał także Daniel Andre Tande, który tym samym wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie. Ostatnie miejsce na podium zajął Stefan Kraft (138/136 m). Najlepszym z Polaków został Dawid Kubacki na 6. miejscu.

Końcowe wyniki niedzielnych zmagań można znaleźć TUTAJ.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s