PŚ w Titisee-Neustadt – zwycięstwo Kamila Stocha!

Kamil Stoch kolejny raz okazał się być najlepszy podczas zmagań Pucharu Świata. Na podium znaleźli się także Halvor Egner Granerud oraz Piotr Żyła.
Warunki atmosferyczne nie ułatwiały dziś skoczkom rywalizacji na Hochfirstschanze. Zmienny wiatr mocno kręcił, przez co sędziowie zmuszeni byli kilkakrotnie przerywać zawody i ściągać poszczególnych zawodników z belki.
Po pierwszej serii konkursowej, czołową lokatę zajmował Dawid Kubacki (143 m). Tuż za nim uplasowali się Kamil Stoch (139 m) oraz Halvor Egner Granerud (137,5 m). Kolejne miejsca zajęli: Piotr Żyła (143 m), Andrzej Stękała (143,5 m) oraz Markus Eisenbichler (138 m). Na półmetku rywalizacji, czołową „10” zamykał kolejny Biało-Czerwony – Jakub Wolny (135 m).
Do serii finałowej nie awansował jeden polski skoczek. Aleksander Zniszczoł uplasował się bowiem na 36. miejscu.
W serii finałowej to Kamil Stoch okazał się być najlepszy. Polski skoczek oddał skok na odległość 144 m. Tuż za nim uplasowali się Halvor Egner Granerud (138,5 m) oraz Piotr Żyła (139,5 m). Kolejne lokaty zajęli: Markus Eisenbichler (139,5 m) oraz Andrzej Stękała (134 m). Dawid Kubacki, który był liderem po pierwszej serii, oddał skok na odległość 128 m i ostatecznie zakończył rywalizację na 7. miejscu.