PŚ w Titisee-Neustadt – Halvor Egner Granerud zwycięzcą prologu

 Karuzela Pucharu Świata kręci się dalej! Przed chwilą zakończył się prolog do sobotnich zawodów w Titisee-Neustadt, który padł łupem Halvora Egnera Graneruda. Tuż za nim na „podium” znaleźli się Dawid Kubacki oraz Marius Lindvik.

Ze względu na zbyt małą liczbę zawodników (do Titisee-Neustadt przyjechało zaledwie 50 zawodników!), organizatorzy zawodów w regionie Badenia-Wartemburgia zdecydowali się zrezygnować z przeprowadzenia serii kwalifikacyjnej. Zamiast nich zdecydowano się rozegrać prolog, którego zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci 3000 franków szwajcarskich. 

Zawodnicy oddali swoje próby z belki ustawionej na 10. stopniu, jednak po skoku Daniela Hubera na 142.5 m została obniżona o jeden stopień. Warunki niestety nie należały do najłatwiejszych. Wiatr często zmieniał kierunki oraz siłę, przez co wielu zawodników miało problem z oddaniem dalekich skoków. Najkrótszy skok w prologu oddał Mathis Contamine – 19-letni Francuz skoczył zaledwie 107.5 m. Najdalej zaś skoczył Daniel Huber – Austriak oddał skok na 142.5  m. Skok ten pozwolił austriackiemu zawodnikowi na zakończenie zmagań na 4. pozycji.

Prolog przed sobotnimi zawodami zwyciężył Halvor Egner Granerud, który skoczył 140 m i który pokonał drugiego Dawida Kubackiego aż o 5.8 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Marius Lindvik, który oddał skok na 140 m. Do zwycięzcy tracił jednak 7.1 punktów. 

W czołowej ’10’ znalazło się aż 4 reprezentantów Polski: Dawid Kubacki (139 m/ 2. miejsce), Andrzej Stękała (137.5 m/ 6. miejsce), Kamil Stoch (133 m/ 7. miejsce) oraz Jakub Wolny (135 m/ 9. miejsce).

Pozostałe miejsca biało-czerwonych:

19. Piotr Żyła (129.5 m)

26. Aleksander Zniszczoł (127.5 m)

28. Paweł Wąsek (125.5 m)

Pełne wyniki prologu można znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna, fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s