Podsumowanie 69. Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch po raz trzeci otrzymał Złotego Orła za triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Na turniejowym podium pojawili się także Karl Geiger oraz Dawid Kubacki. Oto podsumowanie 69. Turnieju Czterech Skoczni!
A pomyśleć, że Biało-Czerwonych mogło zabraknąć już w Oberstdorfie… Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 u jednego z naszych reprezentantów. Całe szczęście, ostatecznie testy naszych zawodników zostały powtórzone, a Polacy zostali dopuszczeni do udziału w Turnieju. Potem było już tylko lepiej. 
Po pierwszym konkursie w klasyfikacji generalnej turnieju prowadził Karl Geiger z dorobkiem aż 291.1 punktu. Tuż za nim na podium stanął Kamil Stoch (288.3 punktu). Trzeci był Norweg, Marius Lindvik, który na swoim koncie miał 285.2 punktu. Zaraz za podium byli Halvor Egner Granerud, Markus Eisenbichler oraz Stefan Kraft. W pierwszej dziesiątce tego dnia znalazł się także Andrzej Stękała, który po dwóch oddanych skokach miał na swoim koncie 273.3 punktu. 
Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla Polaków. Dawid Kubacki (z nowym rekordem skoczni – 144 metry) oraz Piotr Żyła stanęli na podium, rozdzielił ich Norweg, Halvor Egner Granerud. To właśnie Norweg objął prowadzenie na półmetku turniejowej rywalizacji z liczbą równo 555 punktów. Drugi był Karl Geiger (551 punktów). Kamil Stoch znajdował się na trzecim miejscu w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Polak miał na swoim koncie 548.3 punktu. Niestety, w Garmisch-Partenkirschen zabrakło Mariusa Lindvika, który z powodów zdrowotnych musiał przejść operację. 
Z każdym konkursem sytuacja Polaków stawała się coraz lepsza – w Innsbrucku do Dawida Kubackiego na podium dołączył Kamil Stoch! Obok Polaków na podium stanął też Anze Lanisek. Dzięki 37 wygranej w Pucharze Świata, Stoch objął prowadzenie w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Po trzecim z czterech konkursów Kamil miał na swoim koncie 809.9 punktu, a drugi, Dawid Kubacki, tracił do niego 15.2 punktu. Trzecie miejsce w turniejowej klasyfikacji zajmował Halvor Egner Granerud. W turniejowym „top 10” znaleźli się także Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała. 
Bischofshofen było już tylko brakującą wisienką na torcie – Kamil Stoch wyprzedził w środowej rywalizacji drugiego Mariusa Lindvika aż o 20.3 punktu. Na trzecim stopniu podium stanął Karl Geiger. Ostatecznie, 69. Turniej Czterech Skoczni zakończył się trzecim już triumfem Kamila Stocha. Polak podczas 8 skoków zdobył aż 1110.6 punktu. Drugie miejsce w turnieju przypadło zawodnikowi z Niemiec. Karl Geiger miał na swoim koncie 1062.5 punktu. Dawid Kubacki wyprzedził Halvora Egnera Graneruda o zaledwie 0.4 punktu, dzięki czemu to on zajął finalnie trzecie miejsce. 
Ogromne gratulacje należą się także Piotrowi Żyle oraz Andrzejowi Stękale, którzy znaleźli się kolejno na piątym i szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. 
Źródło: informacja własna 

Jedna myśl w temacie “Podsumowanie 69. Turnieju Czterech Skoczni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s