TCS w Bischofshofen – Stoch zwycięzcą turnieju!

Za nami finałowy konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. Triumfatorem imprezy został Kamil Stoch, zaraz za nim uplasowali się Karl Geiger i Dawid Kubacki!

Pierwsza seria zakończyła się sukcesem Polskiego zawodnika, Kamila Stocha, który skokiem na 139 m  dość wyraźnie pokonał rywali. Tuż za nim, ze stratą 7.3 punktu, znalazł się Karl Geiger (138 m). Marius Lindvik, po próbie wylądowanej na 137 metrze,  znalazł się na ostatnim miejscu w czołowej trójce. W „TOP5” znalazł się z kolei Andrzej Stękała, który przegrał w parze, ale pokazał znakomitą dyspozycję i skoczył 135 metrów. Ścisłą czołówkę zamknął Daniel Huber (134 m).

Finał środowych zawodów przyniósł wiele szczęścia dla polskich kibiców. W zawodach triumfował Kamil Stoch, który również zdołał wywalczyć złoto w Turnieju Czterech Skoczni. Reprezentant Biało-Czerwonych był autorem skoku na 140 metrów. Srebro w konkursie zdobył Marius Lindvik, który po ostatniej nieobecności pewnie wrócił do formy i prezentował skoki na 137 i 140.5 m. Brązowy medal zgarnął Karl Geiger (138 m/133.5 m).