TCS GaPa: Kubacki pobija rekord skoczni i wygrywa konkurs noworoczny!

 

Nowy rok dla Polaków zaczął się bardzo pozytywnie. Rekord i wygrana Dawida Kubackiego i podium Piotra Żyły w Ga-Pa – tak w 2021 rok wkroczyli nasi reprezentanci!

Po pierwszej serii w konkursie prowadził lider PŚ – Halvor Egner Granerud (137 m), a w czołowej dziesiątce znajdowało się aż czterech Biało-Czerwonych (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Andrzej Stękała). Do finału zakwalifikował się jeszcze jeden Polak, Klemens Murańka, który na półmetku był 15. Jedną z najdalszych prób w pierwszej serii oddał Anze Lanisek (138,5 m), jednak podparł swój skok i musiał ratować się przed upadkiem, co w konsekwencji dało mu dosyć odległą pozycję.

Finał okazał się znacznie szczęśliwszy dla Karla Geigera, który długo gościł na pozycji lidera po skoku na odległość 138 metrów. Świetną próbę oddał też Peter Prevc, który lądował metr dalej. Jednak to Dawid Kubacki zdeklasował rywali skacząc 144 metry, pobijając rekord skoczni i triumfując w noworocznych zawodach w Ga-Pa. Drugie miejsce należało do Halvora Egnera Graneruda (136 metrów w II serii). Podium uzupełnił kolejny z Polaków – Piotr Żyła (129,5 i 137 m). Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch (135 i 132 m). Na piątym miejscu rywalizację zakończył Karl Geiger. W TOP 10 zmieścił się także Andrzej Stękała (133,5 i 133 m).

Pełne wyniki konkursu w Ga-Pa znajdziecie tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s