Polacy znowu w grze


Po poniedziałkowym zamieszaniu wśród nie tylko skoczków i sztabu szkoleniowego, ale także mediów oraz kibiców, Polacy wracają do stawki 69 Turnieju Czterech Skoczni! 

W niedzielny wieczór jeden z naszych reprezentantów, Klemens Murańka, otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Wczorajsza decyzja sanepidu niemieckiego oznaczała dla Polaków jedno – brak możliwości startu w kwalifikacjach, a co za tym idzie, pominięcie pierwszego z czterech konkursów turnieju. 

Po ponownych testach Murańki, wynik okazał się jednak negatywny, co rozpoczęło falę komentarzy i teorii w świecie skoków narciarskich. Ostatecznie, wszyscy nasi reprezentanci zostali dopuszczeni do konkursu w Oberstdorfie. Anulowane zostały zatem wyniki kwalifikacji, a więc także będzie to jeden z niewielu konkursów Turnieju Czterech Skoczni, gdzie rywalizacja nie zostanie przeprowadzona systemem KO. Na belce startowej zobaczymy dziś 62 zawodników. 

Na godzinę 14:30 zaplanowany jest trening dla reprezentacji Polski. O 15 natomiast odbędzie się seria próbna. Początek konkursu o 16:30. 

Źródło: informacja własna 

Jedna myśl w temacie “Polacy znowu w grze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s