COC w Engelbergu – Jakub Wolny wygrywa konkurs!

 

Za nami czwarty konkurs w zawodach tak zwanej „drugiej ligi”. Po zwycięstwo na Gross – Titlis Schanze sięgnął Jakub Wolny, zaś podium uzupełnili Tilen Bartol i Gregor Schlierenzauer.

Zawody rozpoczęły się z belki ustawionej na 18. stopniu. W trakcie trwania pierwszej serii wiatr nie ułatwiał zawodnikom oddawania dalekich prób, ponieważ momentami zawodnicy musieli walczyć z wiatrem wiejącym z siłą ponad 1 m/s w plecy. Najdalszym skokiem w pierwszej serii mógł pochwalić się Słoweniec, Tilen Bartol, który wylądował na 135. metrze, zaś najkrótszy skok oddał reprezentant Czech, Frantisek Holik – zaledwie 96 m.

Awans do drugiej serii wywalczyło pięciu biało-czerwonych. Awansu nie wywalczył jedynie Arkadiusz Jojko, który po skoku na 104.5 m został sklasyfikowany na 47. pozycji. 

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 19. belki. Warunki w trakcie trwania serii finałowej uspokoiły się, dzięki czemu mogliśmy oglądać więcej dalekich skoków w wykonaniu niektórych zawodników. Najdalszy skok w konkursie oddał powracający do rywalizacji Jernej Damjan – Słoweniec skoczył aż 138.5 m. Próba ta wystarczyła na zajęcie 8. lokaty w zawodach. Skoki na 127m i 133.5 m zapewniły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Jakubowi Wolnemu. 

Pozostałe miejsca biało-czerwonych:

9. Paweł Wąsek (126 m/127.5 m)

12. Tomasz Pilch (124.5 m/129 m)

21. Stefan Hula (121.5 m/125.5 m)

28. Jarosław Krzak (118.5 m/100.5 m)

W trakcie trwania pierwszej serii dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon otrzymało aż trzech zawodników -Słoweniec Tjas Grilc, Rumun Andrei Feldorean oraz Rosjanin Maksim Kobolow. W finałowej serii zdyskwalifikowani zostali Norweg, Sondre Ringen oraz Niemiec, Philipp Raimund.

Pełne wyniki zmagań możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s