PŚ Engelberg: Zwycięstwo Graneruda, Stoch na podium!

Pierwsze w tym sezonie zmagania w Szwajcarii wygrywa Halvor Egner Granerud, tuż za nim znalazł się Kamil Stoch! Na podium stanął również Anze Lanisek. Aż czterech Polaków znalazło się w czołowej 10.

Już czwarty raz z rzędu zawody wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który oddał skoki na odległość 133 m oraz 138 m. Od początku z dobrej strony w Szwajcarii pokazał się Kamil Stoch, który potwierdził to również dzisiaj skacząc dwa razy na 134 m. Trzeci Anze Lanisek oddał również dwa dalekie skoki na 137,5 m oraz 133 m.
Po dzisiejszych zawodach dużo radości powinni mieć Polscy kibice! W czołowej ,,10” znalazło się, aż czterech reprezentantów Polski. Piąte miejsce Piotrowi Żyle zagwarantowały skoki na 128,5 m oraz 131 m. Z świetnej strony pokazał się również Andrzej Stękała, który zajął miejsce siódme – 125 m i 131,5 m. Dobre skoki oddał również Dawid Kubacki: 126 m i 132,5 m, który ostatecznie zajął miejsce dziewiąte. W drugiej serii skakał również Aleksander Zniszczoł, który zawody zakończył na 25 miejscu. Do drugiej serii nie udało się przejść jedynie Klemensowi Murańce.
Podczas wszystkich skoków zawodnicy musieli mierzyć się z wiatrem. Pełne wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ

Źródło: Informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s