COC w Ruce – Rainer wygrywa w piątkowym konkursie

Jesteśmy już po pierwszym z trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego. Konkurs inauguracyjny zakończył się zwycięstwem Stefana Reinera. Drugi był Jan Hoerl. Na podium stanął także Bendik Jakobsen Heggli.

Przed dzisiejszym konkursem w wietrzej Ruce odbył się dwie serie próbne, podczas którego najlepszymi zawodnikami byli  Jan Hoerl (117 m) oraz Sondre Ringen (143.5 m)

W pierwszej serii konkursowej udział wzięło zaledwie 44 zawodników. Rywalizacja rozegrana została z 14 belki startowej. Na półmetku prowadził reprezentant Austrii, Stefan Rainer, który po skoku na 134 m, wygrywał z drugim Janem Hoerlem (150 m) aż o 3.6 punktu. Trzeci był Bendik Jakobsen Heggli (137 m). Najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch (132 m), znajdował się na 6 pozycji. Do drugiej serii awansowało 4 Polaków. Zdyskwalifikowany został Patrick Gasienica. Na belce startowej nie pojawili się także Czesi. 

Seria finałowa była powodem do radości dla Stefana Rainera. Austriak, po skoku na 138.5 m zajął ostatecznie pierwszą lokatę. Drugi, Jan Hoerl, tracił do lidera 16 punktów. Na trzecim miejscu dzisiejszą rywalizację zakończył Bendik Jaboksen Heggli. Poza podium znaleźli się Eetu Nousiainen i Clemens Leitner. W serii finałowej zdyskwalifikowany został Robin Pedersen. 

Reprezentanci naszego kraju uplasowali się na następujących miejscach:

7. Paweł Wąsek (128 m/ 112.5 m)

8. Tomasz Pilch (132 m/ 117.5 m)

9. Maciej Kot (118 m/ 123 m)

17. Jakub Wolny (98 m/ 124.5 m)

33. Stefan Hula (92 m)

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj.

Rozpoczęcie sobotniego konkursu już o 11:00!

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s