Peter Prevc oficjalnie w drużynie

Kolejna rewelacja w kadrze Słowenii – odsunięty od kwalifikacji Peter Prevc jednak staje na starcie w konkursie drużynowym. Przypominamy, iż były trener reprezentacji gospodarzy MŚwL, Gorazd Bertoncelj nie wystawił Petera Prevca i Zigi Jelara do startu w kwalifikacjach. Teraz jeden z nich wraca w dosyć niecodziennym stylu.

Bertoncelj początkowo zaprezentował czwórkę skoczków, którzy rywalizować mieli w konkursach MŚwL: Timiego Zajca, Anze Laniska, Bora Pavlovcica oraz Domena Prevca. Jednak po emocjonującym wpisie pierwszego z nich, został on odsunięty od kadry narodowej. Zaledwie parę godzin później trener oficjalnie zrezygnował ze stanowiska, jednak nie przywróciło to miejsca Zajcowi. Słowenia została bez czwartego zawodnika do drużynówki.

Co dodaje pikanterii to fakt, iż Peter Prevc zgodził się pełnić rolę przedskoczka podczas konkursu indywidualnego, żeby udowodnić trenerowi, iż jest w stanie walczyć o miejsce w drużynie. Jednak według trenera, przepisy ustalone przez organizatorów mistrzostw i FIS zabraniają przedskoczkowi skakać w zawodach. Co ciekawe, w regulaminach imprezy nic takiego nie figuruje. W sobotę rano zarówno Prevc jak i Jelar mieli opuścić Planicę, zostawiając kadrę bez rezerwy. Po gorących dyskusjach i naradach okazało się, iż najstarszy z braci Prevców nie tylko ma zostać w Kranjskiej Górze, a również pojawi się oficjalnie na starcie, po raz nie wiadomo który już ratując honor drużyny. 

Na pytanie, które padło po słabych skokach drużyny gospodarzy, czy (już były) trener żałuje, iż nie wystawił Petera, Bertoncelj odpowiedział: – Nie żal mi. Ciekawe, czy po ostatnich turbulencjach jednak zmienił zdanie? Aczkolwiek teraz jest już na to trochę za późno, gdyż chorągiewką przy skoku Prevca zamacha nowy, tymczasowy trener, Robert Hrgota.


Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s