MŚwL – Treningi dla Graneruda i Hayboecka

Halvor Egner Granerud najlepszym skoczkiem w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Lotach! W drugim treningu najlepiej skoczył Michael Hayboeck.

Podczas pierwszej serii treningowej najlepiej zaprezentował się skoczek z Norwegii. Halvor Egner Granerud uzyskał 231.5 m, wyprzedzając o 1.5 punktu Markusa Eisenbichlera (232 m). Trzeci był Michael Hayboeck (234 m). Tuż za treningowym podium znaleźli się Stefan Kraft, oraz Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków w pierwszym treningu , Kamil Stoch,  oddał skok na 229.5 m, zajmując 6 lokatę. 

W drugiej serii treningowej na prowadzenie wyszedł Michael Hayboeck. Austriak, oddając skok na 241 m, wyprzedził ostatecznie drugiego Markusa Eisenbichlera o 0.5 punktu. Trzeci był Daniel Andre Tande (234 m), a tuż za nim znaleźli się Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Wiemy już, że Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Andrzej Stękała wystartują w dzisiejszych kwalifikacjach.

Obie serie treningowe rozegrane zostały z 12 belki startowej. Swoje rekordy życiowe podczas dwóch treningów poprawiło aż 13 zawodników! 

Pełne wyniki treningów możecie zobaczyć tutaj.

Początek kwalifikacji już o 16:00.

Źródło: informacja własna, FIS Ski Jumping

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s