MŚwL – Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach

Markus Eisenbichler po skoku na 225.5 m wygrał czwartkowe kwalifikacje. Na drugim miejscu znalazł się Michael  Hayboeck. Trzeci był Halvor Egner Granerud. 


Czwartkowe kwalifikacje przeprowadzone zostały z 13 oraz 12 belki, a rozpoczęły się skokiem reprezentanta Ukrainy na odległość 129 metrów. Ostatecznie Markus Eisenbichler, szybując na odległość 225.5 m, okazał się triumfatorem kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Drugi, Michael Hayboeck, tracił do lidera aż 6.5 punktu. Trzecim najlepszym zawodnikiem podczas czwartkowych zmagań okazał się Halvor Egner Granerud (221.5 m). 

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Karl Geiger (228 m), Daniel Andre Tande (229.5 m), Kamil Stoch (226 m), Robert Johansson (222 m), Yukiya Sato (219.5 m), Piotr Żyła (223 m), oraz Pius Paschke (221 m).  Komplet Polaków wystartuje w jutrzejszej rywalizacji.  Reprezentanci Polski zakończyli kwalifikacje na następujących miejscach: 

6. Kamil Stoch (226 m)
9. Piotr Żyła (223 m)
12. Dawid Kubacki (216 m)
13. Andrzej Stękała (217.5 m)

W kwalifikacjach nie wystartował Stefan Kraft. Wszystko z powodu kontuzji pleców. Nie wystartowali także Szwajcarzy, (prawdopodobnie) z powodu pozytywnych wyników na COVID-19 wśród członków sztabu. Dyskwalifikację zaliczył (ponownie) Filip Sakala. Powodem był nieprzepisowy kombinezon. 

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna/ FIS Ski Jumping 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s