PŚ w Niżnym Tagile- Norweskie podium indywidualne na czele z Granerudem!

Niedzielny konkurs indywidualny w rosyjskim Niżnym Tagile już za nami! Padł on łupem kadry Norwegii, a na miejscu lidera wzmocnił się noszący żółty plastron, reprezentant właśnie Norwegii, Halvor Egner Granerud.

Ostatni dzień zmagań na skoczni Aist K120 w Niżnym Tagile, w azjatyckiej części Rosji, zakończył się wygraną lidera klasyfikacji generalnej- Halvora Egnera Graneruda! Nie był on jednak na pierwszym miejscu po pierwszej serii konkursowej- tę kończył jako „numer jeden” jego kadrowy kolega Robert Johansson. W serii tej startowało 45. skoczków, a skoki rozpoczęto o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

W top dziesiątce pierwszej serii uplasowali się kolejno wcześniej już wspomniany Norweg Johansson, również Norwegowie- Granerud i Lindvik, Słoweniec Lanisek, Niemiec Paschke, Polak Wąsek, Niemiec Eisenbichler, Szwajcar Deschwanden, kolejny Norweg- Forfang i Japończyk Sato. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się między innymi Simon Ammann, Andreas Wellinger czy Polacy- Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Tomasz Pilch.

Druga seria konkursowa rozpoczęła się tuż po godzinie 21:00 czasu lokalnego i trwała około 30 minut, na co pozwoliły dość równe, stabilne warunki. Skacząc na 135.5 m w pierwszej serii i na 124.5 m w serii finałowej, zdobywając łącznie 241.5 punktu wygrał Halvor Egner Granerud, po raz kolejny zdobywając 100 punktów do klasyfikacji generalnej! Drugi był zwycięzca 1. serii- Johansson, skacząc na 139 m i 118.5 m. Trzecie miejsce zajął kolejny Norweg Marius Lindvik, zdobywając kolejno 131.5 m i 127 m.

W czołowej dziesiątce po obu seriach znaleźli się również Markus Eisenbichler, Keiichi Sato, Paweł Wąsek, Johann Andre Forfang, Constantin Schmid, Gregor Deschwanden oraz Timi Zajc. 

Reprezentanci Polski uplasowali się na następujących pozycjach: 6. Wąsek Paweł, 19. Zniszczoł Aleksander, 31. Kot Maciej, 35. Hula Stefan, 42. Pilch Tomasz, 44. Wolny Jakub.

Pełne wyniki można sprawdzić tutaj: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=JP&raceid=5792

Kolejne skoki oglądać będziemy już w kolejny weekend, na sławnej Letalnicy w Planicy, w pięknych, słoweńskich górach. Mistrzostwa Świata już tak blisko- czy dominacja Norwegów utrzyma się i tam?

źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s