PŚ w Niżnym Tagile – zwycięstwo Halvora Egnera Graneruda!

 Sobotnie zmagania w Rosji padły łupem Halvora Egnera Graneruda. Podium uzupełnili Daniel Huber i Robert Johansson.

Zawodnicy rozpoczęli zmagania z belki ustawionej na 4. stopniu, ponieważ na skoczni panowały bardzo korzystne warunki wietrzne, które umożliwiały oddawanie dalekich prób. Rywalizacja rozpoczęła się od skoku Vadima Shishkina, który wylądował na zaledwie 95. metrze. Po skoku Mariusa Lindvika belka została obniżona o jeden stopień. W trakcie zmagań dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon uzyskał jeden z reprezentantów gospodarzy, Danil Sadreev. W trakcie trwania pierwszej serii konkursowej doszło do kuriozalnej sytuacji – dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon uzyskał Szwajcar, Dominik Peter, jednak później jury cofnęło dyskwalifikację i skok zawodnika był uznany za ważny, dzięki czemu zawodnik mógł wystartować w serii finałowej. Zdecydowanym liderem po pierwszej serii był Niemiec, Markus Eisenbichler, który odleciał na 136.5 m.

Do serii finałowej weszło czterech reprezentantów Polski – Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Maciej Kot oraz Tomasz Pilch. 

Finałowa seria rozpoczęła się z 3. belki startowej. Najdłuższy skok w konkursie oddał Robert Johansson, który skokiem na 142.5 m ustanowił nowy rekord obiektu. Szczęścia do warunków nie miał lider Pucharu Świata, Markus Eisenbichler. Niemiec trafił na mocny wiatr w plecy i skoczył zaledwie 80 m, kończąc zawody na 28. pozycji. 

Zawody w Rosji okazały się być dosyć udane dla biało-czerwonych. Aleksander Zniszczoł okazał się być najlepszym z Polaków i zakończył zmagania na 6. pozycji. 

Pozostałe miejsca biało-czerwonych:

15. Jakub Wolny (133 m/122 m)

25. Maciej Kot (123.5 m/111 m)

30. Tomasz Pilch (124.5 m/96 m)

Po dzisiejszym konkursie nastąpiła zmiana w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nowym liderem został Norweg, Halvor Egner Granerud, który wyprzedza Markusa Eisenbichlera oraz Yukiyę Sato.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s