PŚ w Niżnym Tagile – Eisenbichler wygrywa kwalifikacje

Markus Eisenbichler najlepszym zawodnikiem dzisiejszych kwalifikacji! Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł na 8 miejscu. 

Dzisiejsze kwalifikacje zostały przeprowadzone z 7 belki startowej, a rozpoczęły się skokiem reprezentanta Rosji, Vadima Shishkina, na odległość 97.5 m. Ostatecznie, najlepszy skok podczas piątkowego wieczoru oddał Markus Eisenbichler lądując na 135 metrze. Drugim zawodnikiem kwalifikacji był Halvor Egner Granerud (131.5 m). Trzeci na kwalifikacyjnym podium był Daniel Huber (130 m), tracąc do Niemca już 7.9 punktu. 

Reprezentant Rosji, Ilya Mankov, nie dostał pozwolenia na start w kwalifikacjach ze względu na nieprzepisowy kombinezon. Podczas skoku 18 zawodnika, dowiedzieliśmy się także o dyskwalifikacji Tilena Bartola (SCE 4 – kombinezon). Kolejnym zdyskwalifikowanym zawodnikiem był Jan Hoerl (również ze względu na kombinezon). 

Wszyscy Polacy awansowali do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który zakończył kwalifikacje na 8 miejscu. Pozostali biało-czerwoni uplasowali się na następujących miejscach: 
16. Jakub Wolny (124 m)
24. Kaciej Kot (119 m)
27. Paweł Wąsek (121.5 m)
37. Tomasz Pilch (116.5 m)
45. Stefan Hula (105 m)

Rozpoczęcie jutrzejszej rywalizacji już o 16:30!

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s