Skocznie Pucharu Świata- Niżny Tagił

 

Dzisiaj kolejny post z cyklu Skocznie Pucharu Świata. Tym razem Niżny Tagił, będący dla rosyjskich skoczków narciarskich jednym z najważniejszych ośrodków treningowych, gdzie zmagania pucharowe rozpoczną się już w ten weekend.
Nizhniy Tagil » Skocznie Narciarskie Archiwum » skisprungschanzen.com

źródło: skisprungschanzen

Kompleks oryginalnie wybudowany został w 1970 roku i składał się z 5 skoczni o punktach K: 110, 90, 40, 20 i 10. W 2009 roku wystartował program renowacji obiektu. Z powodu braku płynności finansowej w 2010 roku prace musiały zostać wstrzymane. Budowę ponownie wznowiono rok później. Wybudowano cztery nowe skocznie, oświetlone oraz pokryte igielitem, z trybunami na 2000 widzów. Największa z nich ma punkt konstrukcyjny na 120. metrze, a pozostałe kolejno na 90, 60 i 40. 
Oprócz samych skoczni powstał także wyciąg narciarski, stadion narciarski i trasa biegowa, oraz kosztujący ponad 2 miliardy rubli hotel, aby umożliwić sportowcom właściwe przygotowanie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi w 2014 roku. 
Pierwsze skoki oddano 26 grudnia 2012 roku. W 2013 odbywał się tam finał Pucharu Kontynentalnego, a latem zorganizowano pierwsze w historii Rosji konkursy Letniego Grand Prix. Rekord obiektu ustanowił Johann Andre Forfang, skacząc 141.5 metrów, podczas konkursu Pucharu Świata 2 grudnia 2017 roku.  
źródło: wikipedia

Jedna myśl w temacie “Skocznie Pucharu Świata- Niżny Tagił

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s