PODSUMOWANIE MIESIĄCA – LISTOPAD

Już jutro powitamy grudzień, dlatego dziś, w Andrzejki, zapraszamy Was na podsumowanie miesiąca. Tylko u nas krótka powtórka tego, co wydarzyło się w listopadzie.

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest rozpoczęcie sezonu i inauguracja Pucharu Świata w Wiśle. Po kilkumiesięcznej przerwie wreszcie mogliśmy obejrzeć na skoczni naszych ulubieńców. Niestety, obejrzeć tylko przed telewizorami, gdyż na z powodu pandemii koronawirusa i reżimu sanitarnego panował zakaz wstępu kibiców na skocznię. To jednak nie przeszkodziło przeprowadzić zawodów.

21 listopada rozegrany został pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy, który padł łupem Austriaków. Drużyna w składzie Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Stefan Kraft i Michael Hayboeck uplasowali się na samym szczycie, nieznacznie jednak wygrywając z drużyną niemiecką. Podium uzupełnili Polacy w składzie prawie tym co zawsze, gdyż miejsce „czwartego w drużynie” uzupełnił Klemes Murańka, który powstał niczym feniks z popiołów.

Na drugi dzień, tj. 22 listopada konkurs indywidualny wygrał Markus Eisenbichler, wygrywając ze swoim kolegą z reprezentacji Karlem Geigerem. Brąz zdobył Daniel Huber. Niestety, Austriacy długo na szczycie nie byli. Do fińskiego Kuusamo pojechał skład kadry B, dlatego iż czołowi austriaccy skoczkowie złapali koronawirusa. 

W Kuusamo rozegrano dwa konkursy indywidualne. Podczas pierwszego Markus Eisenbichler po raz kolejny nie miał sobie równych. Podium jednak uzupełnili Polacy – kolejno Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na drugi dzień konkurs padł jednak łupem Halvora Egnera Graneruda, który po raz pierwszy w życiu stanął na najwyższym stopniu podium. Markus spadł tym razem na drugie miejsce, zaś Dawid obronił trzecie miejsce z dnia poprzedniego.

Nie obyło się też bez przykrych niespodzianek. Daniel Andre Tande niefortunnie wylądował pierwszego dnia na Rukatunturi, jednak cudem uniknął poważnej kontuzji, doznając jedynie powierzchownych obrażeń. Filip Sakala po raz kolejny w tym roku złapał koronę, przez co cała czeska reprezentacja została wycofana z konkursu. Kolejni Austriacy wylądowali na kwarantannie, przez co Puchar Narodów ucieka im co raz bardziej. 

Mamy nadzieję, że grudzień okaże się nieco bardziej łaskawy 🙂

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s