Skoczkowie którym kontuzja zniszczyła karierę

Kontuzja to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się profesjonalnemu sportowcowi. Wielu z nich ma jednak szczęście, gdyż nie każdy uraz oznacza koniec kariery, szczególnie, kiedy trafi się pod opiekę dobrych lekarzy i rehabilitantów. Niestety, zawodnicy figurujący w tym zestawieniu nie mieli takiego szczęścia i niestety, w ich wypadku kontuzja oznaczała koniec kariery.

 1. Kenneth Gangnes

Norweski zawodnik zapowiadał się na świetnego skoczka. Niestety, los pokrzyżował mu plany. I to „pokrzyżował” dosłownie. W 2010 roku Kenneth po raz pierwszy zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. A to nie był koniec. Trzy lata potem, ponownie doszło do tej samej kontuzji. Tym razem jednak leczenie było o wiele trudniejsze. Natomiast w 2016 roku do wypadku doszło po raz trzeci. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych kontuzji, tym razem Gangnes zerwał więzadła w kolanie lewy, a do tego uszkodził łąkotkę. Dwa lata później ogłosił zakończenie kariery.

2. Robert Kranjec

Jeden z najbardziej znanych słoweńskich zawodnik też miał pecha. Najpierw mocno uszkodził rękę, zaraz zaś potem – więzadło krzyżowe. Mimo tego, iż zawodnik ten od razu poddał się operacji i długo walczył o powrót na szczyt – swój ostatni skok oddał w marcu 2019 roku w Planicy.

3. Severin Freund

Niemiecki zawodnik o powrót na szczyt walczy już od kilku dobrych lat. U niego problemy pojawiły się wraz z upadkiem na biodro, po którym musiał poddać się operacji stawu biodrowego. W 2016 roku zerwał więzadła krzyżowe i tak jak jego norweski kolega, uszkodził łąkotkę. Kilka miesięcy po operacji kontuzja odnowiła się, co prawda nie tak tragicznie, jednak spora niestabilność kolana skutecznie uniemożliwiła dalekie skoki.

4. Thomas Diethart

Austriak, znany z najbardziej niezwykłego tryumfu w historii TCS miał spore „szczęście” do upadków. Wstrząśnienia mózgu,  złamane żebra, krwotoki wewnętrzne… Wszystko to zmusiło Thomasa do szybkiego zakończenia skokowej kariery.

5. Jan Mazoch 

Czech, który jest bohaterem najbardziej znanego upadku w Polsce też nie pozbierał się po tragicznej kontuzji w Zakopanem. Czech spędził sporo czasu w śpiączce farmakologicznej, a do tego doszła blokada psychiczna.

6. Janne Happonem

Fin również ma za sobą długą historię kontuzji. Najpierw złamana kość udowa, potem aż 4 kontuzje kolana na przełomie 5 lat… Decyzja o rzuceniu skoków z pewnością była bolesna.

7. Georg Spath

Niemiec najpierw złamał obojczyk, przy okazji nabawiając się sepsy. Potem złamał nos, a do tego doszły problemy z kolanami. Mimo rehabilitacji nigdy nie wrócił już do formy, jaką prezentował na początku kariery.

8. Jakub Wolny

No i wreszcie Polak w tym zestawieniu. Jakub Wolny, mimo że ciągle skacze, też miał już problemy z kontuzjami, szczególnie ze stawem kolanowym. Mamy jednak nadzieję, że chwilowa niedyspozycja Jakuba nie jest spowodowana odnowioną kontuzją i będzie to ten przypadek, gdy kontuzja tylko przerwała mu karierę lub „zniszczyła” tylko na moment.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s