PŚ w Wiśle: Eisenbichler najlepszy indywidualnie


Niedzielny konkurs na Wiśle Malince zakończył się triumfem reprezentanta Niemiec. Drugi był Karl Geiger. Na podium znalazł się także Daniel Huber.

Dzisiejszy konkurs w Wiśle został przeprowadzony w średnio korzystnych warunkach – nie obyło się więc bez popularnego tańca z belkami. Rywalizacja indywidualna rozpoczęła się od skoku Andrzeja Stękały z 4 belki. Polak poszybował daleko, lądował bowiem na odległości 124.5 metrów. Przed skokiem Halvora Egnera Graneruda zmieniono belkę startową z czwartej na drugą. Na półmetku rywalizacji prowadził Anze Lanisek z odległością 136 m. Do serii finałowej awansowało aż siedmiu reprezentantów Polski: Piort Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot, Andrzej Stękała oraz Stefan Hula. Zdyskwalifikowany został Jan Hoerl. 

Seria finałowa przeprowadzona była z 5, 4, 3 oraz 2 belki startowej. Podczas drugiego skoku upadek zaliczył Martin Hamann. W drugiej serii bez wątpienia królował reprezentant Niemiec, Markus Eisenbichler (137.5 m/ 134 m), który ostatecznie zwyciężył pierwszy konkurs indywidualny tego sezonu. Tuż za nim znalazł się Karl Geiger, tracąc do lidera aż 9 punktów. Trzeci na podium stanął Daniel Huber. Ten tracił do lidera już 11.9 punktu. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Halver Egner Granerud, Piotr Żyła, Anze Lanisek, Yukiya Sato, Philipp Aschenwald, Mackenzie Boyd-Clowes oraz Michael Hayboeck. 

Biało-czerwoni zakończyli dzisiejszą rywalizację na następujących pozycjach:
5. Piotr Żyła (125.5 m/ 128 m)
11. Dawid Kubacki (124.5 m/ 116 m)
19. Andrzej Stękała (124.5 m/ 127.5 m)
20. Maciej Kot (117 m/ 121 m)
22. Klemens Murańka (127.5 m/ 107 m)
27. Kamil Stoch (121.5 m/ 104 m)
29. Stefan Hula (117.5 m/ 111.5 m)

Już w piątek skoczkowie spróbują swoich sił podczas kwalifikacji w wietrznej Ruce!

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s