Top 10 zwycięstw w Pucharze Świata kobiet

 

Nadchodzący sezon zimowy w Pucharze Świata kobiet zaczął się od anulowania trzech pierwszych konkursów, dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną odsłoną naszego popularnego cyklu „Top 10” poświęconą właśnie paniom. Dzisiaj przedstawimy Wam najlepsze i najbardziej zapadające w pamięć zwycięstwa właśnie w wykonaniu pań. Zapraszamy!

10. Sara Takanashi

Utytułowana Japonka pozostaje najmłodszą zwyciężczynią zawodów Pucharu Świata. Pierwszą wiktorię w karierze wywalczyła w japońskim Zao w wieku zaledwie 15 lat (!). W pierwszej serii oddała skok na 102.5 m, który był wtedy nowym rekordem skoczni o rozmiarze HS-102.
9. Daniela Iraschko-Stolz

Z najmłodszej zwyciężczyni konkursu Pucharu Świata przechodzimy do najstarszej. Tytuł ten dzierży Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która ostatni konkurs w zawodach najwyższej rangi wygrała 10 marca 2019 roku. Miała wtedy 35 lat.
8. Maren Lundby

Tej zawodniczki nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Maren Lundby jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek, która od trzech sezonów odskakuje rywalkom. W Zao wygrała z rekordową przewagą punktową nad drugą Chiarą Hölzl. Strata Austriaczki do Norweżki wynosiła aż 41.6 pkt (!).
7. Yuki Ito

Bardzo często walka o zwycięstwo toczy się aż do końca i o wszystkim decydują detale. Yuki Ito wygrała pierwszy konkurs z Zao mając przewagę zaledwie 0.3 pkt nad drugą Włoszką Manuelą Malsiner. Jest to najmniejsza przewaga punktowa w Pucharze Świata pań, która zapewniła zwycięstwo.
6. Katharina Althaus

Wysokie noty końcowe zawsze robią wrażenie, zwłaszcza, gdy wynik oscyluje w granicach 290 bądź nawet 300 punktów. Ta sztuka udała się Katharinie Althaus. Niemka odskoczyła rywalkom w Lillehammer, a przy jej nazwisku pojawiła się nota 308.2 pkt. Jest to najwyższa nota końcowa jaką udało się zdobyć zawodniczce w Pucharze Świata.
5. Daniela Iraschko-Stolz i Sara Takanashi

fot.: fis-ski.com


Do tej pory tylko dwukrotnie zdarzyło się, aby dwie zawodniczki otrzymały taką samą łączną notę za oba skoki. Taka sytuacja miała miejsce 12 lutego 2015 roku w Ljubnie, gdzie liderka Pucharu Świata Daniela Iraschko-Stolz stanęła na najwyższym stopniu podium z Sarą Takanashi. 
4. Chiara Hölzl


Rekordy skoczni zawsze imponują i robią wrażenie nie tylko na fanach, ale także i innych zawodniczkach. W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/20 Austriaczka Chiara Hölzl pokazała, że jest naprawdę dobrą zawodniczką i ustanowiła nowy rekord skoczni w Oberstdorfie (141.5 m), wygrywając przy okazji konkurs w pięknym stylu.
3. Marita Kramer

Młoda Austriaczka holenderskiego pochodzenia w zawodach najwyższej rangi zadebiutowała w 2017 roku, jednak poprzedni sezon był najlepszym w jej wykonaniu, ponieważ zakończyła go na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej. Swoje pierwsze zwycięstwo odniosła w Sapporo, już w pierwszej próbie odskakując rywalkom. Co prawda w drugiej serii nie oddała najdłuższego skoku ale pokazała, że jest naprawdę utalentowaną zawodniczką, którą trzeba będzie obserwować.
2. Maren Lundby

Maren Lundby jest zdecydowanie najlepszą skoczkinią ostatnich trzech sezonów. Podczas zawodów w Lillehammer zaliczanych do turnieju Raw Air w sezonie 2018/19 Norweżka mocno odskoczyła rywalkom w finałowej serii. Skok na 141.5 m nie tylko zapewnił Lundby zwycięstwo, ale stał się również nowym rekordem obiektu oraz rekordem osobistym zawodniczki.
1. Sara Takanashi

Nasze zestawienie zamykamy…skokiem Sary Takanashi. Ta niewielka wzrostem Japonka podczas ostatnich zawodów w przerwanym sezonie 2019/20 pokazała, że nadal jest niesamowicie mocną zawodniczką. W Lillehammer Japonka nie tylko pobiła swój własny rekord w ilości wygranych konkursów Pucharu Świata (obecnie wynosi on 57), ale także po raz 100. (!) stanęła na podium w Pucharze Świata. Wygląda na to, że Japonka nie zamierza na tym poprzestać.
Źródło: informacja własna, wikipedia.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s