Podsumowanie FIS Cup w Rasnovie

 

fot.: dziennikzachodni24.pl

Za nami pierwsze (i ostatnie) zawody letniego cyklu FIS Cup rozegrane w rumuńskim Rasnovie. Zapraszamy do przypomnienia sobie, jak przebiegły oba konkursy!

Na kilka dni przed startem zawodów organizatorzy zapewniali, że do Rasnova przyjedzie 45 zawodników z sześciu krajów. W dniu zawodów okazało się jednak, że liczba zawodników biorących udział w zmaganiach jest o wiele mniejsza, gdyż z obiecanych 45 uczestników na starcie pojawiły się zaledwie 23 osoby. Na starcie mogliśmy ujrzeć zawodników z Rumunii, Ukrainy, Czech, Stanów Zjednoczonych i Słowacji. Ze względu na niebezpieczną sytuację epidemiologiczną w Rumunii, Polski Związek Narciarski zdecydował o wycofaniu polskich juniorów ze startu w zawodach najniższej rangi.
03.10.2020

Pierwszego dnia zawodnicy musieli stawić czoło zmiennym warunkom wietrznym. Gospodarze nie pokazali się z najlepszej strony, zajmując miejsca głównie pod koniec stawki. Pozytywnie zaskoczyli natomiast zawodnicy z Ukrainy oraz Czech. W czołowej ’10’ znalazło się pięciu przedstawicieli naszych południowych sąsiadów. Najbliżej podium był czwarty Benedikt Holub.
Zmagania pierwszego dnia wygrał Yevhen Marusiak (91 m / 93 m), tuż za nim znalazło się dwóch przedstawicieli gospodarzy: Sorin Mitrofan (90.5 m / 87 m) oraz Andrei Feldorean (88.5 m / 87 m). 
Po zakończeniu konkursu dyskwalifikację za nieprawidłowy kombinezon otrzymał Witalij Kaliniczenko, który w drugiej serii oddał próbę na 101.5 m.
04.10.2020

Pogoda w niedzielę nie odpuszczała i nie pozwalała zbytnio zawodnikom osiągnąć tak dobrych odległości jak dzień wcześniej. Wielu zawodników musiało zmierzyć się z mocnym wiatrem w plecy, który momentami osiągał nawet 1 m/s. 
Ukraińcy ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony. Drugi konkurs wygrał zdyskwalifikowany dzień wcześniej Witalij Kaliniczenko (92.5 m / 88 m), a podium uzupełnili Yevhen Marusiak (92 m / 83.5 m) i Benedikt Holub (89.5 m / 83.5 m).
Drugi konkurs był bardziej udany dla Rumunów, ponieważ aż trzech ich skoczków zakończyło zmagania w czołowej ’10’. Najwyżej sklasyfikowanym z gospodarzy był czwarty Andrei Feldorean, a zaraz za nim zmagania zakończyło dwóch jego kolegów – Sorin Mitrofan i Daniel Andrei Cacina.

Upadek w drugiej serii zaliczył Czech Petr Vaverka, nie wiadomo jednak w jakim jest stanie. W konkursie nie wziął również udziału Anton Korczuk.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zajmuje Rumunia, która ma na swoim koncie 556 punktów. Zaraz za nią znajduje się Ukraina (399 puktów) i Czechy (352 punkty).
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s