Podsumowanie miesiąca – Wrzesień

Koniec miesiąca możne oznaczyć tylko jedno. Czas na podsumowanie! Nie pamiętacie, co wydarzyło się we wrześniu? Spokojnie dzisiaj przypomnimy czym świat skoków żył we wrześniu. 

Początkiem września w Norwegii ruszył Raw Air Challenge. Zawodnicy mierzyli się każdego dnia w innej konkurencji. Podczas imprezy Maren Lundby oficjalnie odebrała również Kryształową Kulę za sezon 2019/2020. Ostatecznie Raw Air Challenge wygrał Robert Johansson. 
W połowie miesiąca doszły nam informację o kontuzji Szymona Jojki. Wszystko wydarzyło się podczas zgrupowania juniorów w Austrii. W ostatniej fazie skoku podczas lądowania Szynom popełnił błąd i poczuł ogromny ból w okolicach lewego kolana. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że Polski skoczek zerwał więzadła krzyżowe w kolanie oraz uszkodził łąkotkę. 
W Norwegii na skocznie wrócił za to Thomas Markeng. Z powodu kontuzji Thomas sezon zakończył już 15 grudnia. Po długiej rehabilitacji we wrześniu Norweg oddał pierwsze skoki po przerwie. Jak już wiemy, Thomas trafił do kadry narodowej swojego zespołu na sezon 2020/21.
We wrześniu we Wiśle odbyły się zawody LPK. Pierwsze zawody wygrał Hamann pokonując przeciwników uplanował się na pierwszym miejscu w obu seriach konkursowych. Najwyżej sklasyfikowanym z Biało-Czerwonych był Aleksander Zniszczoł, który zajmują miejsce tuż za podium. Sobotnie zawody należały również do Hamanna. Tuż za nim uplasowali się Sander Vossan Eriksen i Timon-Pascal Kahofer.
Końcem września okazało się, że zawody w fińskim Kuusamo odbędą się już w listopadzie, jednak na obiekt Rukatunturi nie wejdą kibice.
Źródło: Informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s