LPK w Wiśle z nowym terminem!

Wydaje się, że Wisła nie tylko odegra tego lata rolę organizatora jedynego konkursu LGP, ale również skoków tak zwanej drugiej ligi. Organizatorzy zapewniają, że dostali zgodę na rozegranie zawodów z cyklu LPK. Zawodnicy swoje pierwsze starty poza światową czołówką będą mogli zaliczyć w dniach 18-19 września, co jest nową i oficjalnie zatwierdzoną datą zmagań. 

Tegoroczny sezon letni nie jest dla nikogo sprawą łatwą. Mało kto spodziewał się bowiem chyba globalnej pandemii, która niemalże odwoła cały sezon. Póki co, ze wszystkich zaplanowanych zawodów, zorganizowano jedynie LGP w Wiśle oraz zmagania kobiet w czeskim Frensztacie. 

Nie inaczej sprawa miała się z tak zwaną ‚drugą ligą’ skoków narciarskich. Z powodu pandemii odwołano LPK w Hakubie (29-30 sierpnia), Stams (19-20 września) jak i w Klingenthal (26-27 września). Mimo, że w kalendarzu pozostały nadal Wisła oraz Rasnov, polskie zawody również stały pod znakiem zapytania. Teraz wiadomo jednak, że polskie zawody dojdą do skutku, w nowym terminie, przypadającym na 18 i 19 września. 

Sandro Pertile, dyrektor PŚ w skokach narciarskich, zaznaczył iż LPK może i nie jest równie popularne co LGP. Jednakże, pod kątem sportowym, rozegranie wiślańskich zawodów wiąże się z ogromną szansą rozwoju młodszych zawodników. Tym samym, po konsultacjach z szefem komitetu organizacyjnego Andrzejem Wąsowiczem, FIS wyraził zgodę na rozegranie zawodów w Polsce mimo szalejącej na całym świecie pandemii. 

TVP Sport informuje, że na starcie LPK w Wiśle spodziewany jest start wszystkich czołowych zawodników reprezentacji Polski, poza trójką, która znalazła się na podium LGP w Wiśle. Nie będzie można więc zobaczyć Dawida Kubackiego, Kamila Stocha ani Piotra Żyły. 

Telewizja Polska potwierdziła, że przeprowadzi transmisję z całego weekendu, co jest dość niezwykłym wydarzeniem. Dzięki temu jednak widzowie w całym kraju będą mogli śledzić kolejne zawody skoków narciarskich organizowane w Polsce tego lata. 

Program zawodów: 


Czwartek, 17/09/2020

18:00 – odprawa techniczna 

Piątek – 18/09/2020

10:00 – oficjalny trening 

13:00 – seria próbna 

14:00 – pierwsza seria konkursowa 

Sobota, 19/09/2020

10:00 – seria próbna 

11:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s