TOP10 Młodych niemieckich talentów

Czas na kolejną odsłonę cyklu o młodych talentach skoków narciarskich. Tych nie brakuje również za naszą zachodnią granicą. Młodych Niemców nieraz można było zauważyć nawet na zawodach najwyższej rangi, chociażby przy okazji rozgrywanego ostatnio LGP w Wiśle. Czas więc na ich podsumowanie! Czy wśród naszego TOP10 znajduje się któryś z Twoich ulubieńców? Sprawdź to! 


Miejsce 10 – Adrian Sell 

Źródło: DSV Jahrbuch

Nasz ranking rozpoczynamy od zawodnika, który przekroczył już dwudziestkę. Adriana Sella międzynarodowa publiczność kojarzyć może głównie z zawodów rangi COC i Fiscup, gdzie okupuje zazwyczaj miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Na co dzień reprezentuje klub SV Messstetten, jednak nie zanotował nadal debiutu w konkursach rozgrywanych na najwyższym szczeblu. 
Miejsce 9 – Claudio Haas

Claudio, przez niektórych nazywany ‚Żabą’, również prezentuje się głównie podczas zawodów drugiej i trzeciej ligii skoków. Szerokiej publiczności może jednak zdecydowanie kojarzyć się z drużynowym konkursem Mistrzostw Świata Juniorów 2019, który zakończył się zarówno dla niego jak i kolegów z reprezentacji zakończył się brązowym medalem. 

Miejsce 8 – Kilian Maerkl 

Źródło: FIS-ski


Kolejny z członków brązowego teamu Mistrzostw Świata Juniorów 2019. Urodzony w 2000 roku zawodnik na co dzień reprezentuje klub SC Partenkirchen. Póki co szeroka publiczność coraz częściej może go znaleźć w reprezentacji Niemiec w trakcie trwania zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. 
Miejsce 7 – Philipp Raimund


Wraz z tym zawodnikiem rozpoczynamy listę tych, którzy mimo młodego wieku mają już na koncie znaczące osiągnięcia. Reprezentant klubu SC Oberstdorf dwukrotnie zdobył złoto w konkursach drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z lat 2018 i 2019. Znalazł się również wśród czwórki Niemców, którzy stanęli na najniższym stopniu podium imprezy tej samej rangi w 2020 roku. Raimunda można obserwować czasem w Pucharze Świata, najczęściej jednak w konkursach niższych rang. 
Miejsce 6 – Luca Roth

Luca Roth, na co dzień reprezentujący klub SV Messstetten, również ma za sobą debiut w Pucharze Świata. Ostatnio wziął udział w LGP w Wiśle, jednak największym osiągnięciem w jego dotychczasowej karierze jest zdecydowanie srebro wywalczone indywidualnie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2019 roku. Poza tym, na tej samej imprezie, sięgnął również po drużynowe złoto, a w 2020 – po srebro. Na stałe zapewnił więc sobie miejsce na zapleczu narodowej kadry. 

Miejsce 5 – Felix Hoffmann

Hoffmann reprezentuje klub SWV Goldlauter i kojarzony zdecydowanie może być ze swoimi sukcesami w Pucharze Kontynentalnym. Na swoim koncie ma jednak srebrny medal, wywalczony wraz z drużyną w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów z 2017 roku. Chociaż debiut w Pucharze Świata ma także za sobą, nie jest on stałym bywalcem imprez najwyższego szczebla. 
Miejsce 4 – Moritz Baer 

Moritz rozpoczyna najlepszą czwórkę zestawienia i nie bez przyczyny. W końcu w poprzednim sezonie Pucharu Świata międzynarodowa publiczność miała okazję oglądać go regularnie aż do zawodów w Innsbrucku. Do tego momentu, minionej zimy punktował aż czterokrotnie, z najwyższą lokatą uzyskaną w Niżnym Tagile, gdzie ukończył konkurs na 19. pozycji. 
Miejsce 3 – Martin Hamann

Źródło: DSV Jahrbuch
Martin Hamann również pojawia się co jakiś czas w Pucharze Świata. Reprezentant klubu SG Nickelhutte Aue może pochwalić się imponującym rekordem życiowym, który wynosi 224 metrów, ustanowiony w 2019 roku w Oberstdorfie. Hamann może się też pochwalić dwoma srebrnymi medalami wywalczonymi w drużynie w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów – zarówno w 2015 jak i w 2017 roku. 
Miejsce 2 – David Siegel 


Sezon 2018/19 był dla Davida Siegela przełomowym, z najlepszym miejscem 5. uzyskanym podczas Pucharu Świata w Predazzo. Już tydzień później jednak zanotował on jednak fatalny upadek w Zakopanem, który ukończył się długotrwałą kontuzją, wykluczającą go nie tylko z reszty sezonu ale również całego kolejnego. Tegoroczne LGP w Wiśle było jednak jego wielkim powrotem do międzynarodowej rywalizacji. Siegel na swoim koncie ma złoto indywidualne Mistrzostw Świata Juniorów z 2016 roku, gdzie również stanął na najwyższym stopniu podium drużynowo. 
Miejsce 1 – Constantin Schmid

Na sam koniec ktoś, kto chyba nie jest zaskoczeniem dla nikogo. Schmid jest przecież stałym elementem kadry narodowej Niemiec ze startem w Pucharze Świata od zeszłego sezonu, gdzie najlepszym rezultatem okazało się trzecie miejsce w Rasnovie. Brązowy medal wywalczony w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów z 2017 roku był idealnym startem na dalsze postępy w karierze. Późniejsze srebrne i złote medale, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, z imprezy tej samej rangi, pokazały, że Constantin jest obecnie najbardziej stałym juniorskim reprezentantem Niemiec. Pierwsze miejsce nie jest więc przypadkowe. 
Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s