Skoki z historią w tle – Estonia

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę naszego popularnego cyklu „Skoki z historią w tle”. W dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej nacji, która w swoim dorobku nie może pochwalić się wielkimi sukcesami w tej dyscyplinie. 

Reprezentanci Estonii w skokach narciarskich do lat 90. XX wieku brali udział wyłącznie w zawodach rangi lokalnej. Spowodowane było to napiętą sytuacją polityczną, a dokładnie faktem, iż Estończycy nie chcieli należeć do kadry ZSRR a także jej reprezentować. Z chwilą likwidacji Wspólnoty Niepodległych Państw, Estonia zaczęła próbować odrabiać swoją absencję. 
Najlepszym estońskim skoczkiem w historii jest Kaarel Nurmsal, który w 2014 roku zajął 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Obecnie największą nadzieją estońskich skoków jest Artti Aigro, który jak dotąd kilka razy zapunktował w konkurach PŚ. 
W Estonii istnieje kilka skoczni narciarskich. Najpopularniejszą z nich jest Tehvandi, która uchodzi za największy obiekt w tym kraju. Punkt konstrukcyjny skoczni zlokalizowany jest na 90. metrze, a jej rozmiar wynosi 100 metrów.
źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s