LGP w Wiśle: Kubacki i Stoch wygrywają w seriach próbnych!

 


Za nami pierwsze letnie próby zawodników na wiślańskiej skoczni. Sam początek tegorocznego LGP okazał się szczęśliwy dla Polaków.


I seria

Najlepszym skoczkiem w pierwszej serii treningowej został Dawid Kubacki, który uzyskał odległość 129 m. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch uzyskując 130 m. Na trzecim miejscu mogliśmy zobaczyć Tomasza Pilcha. Nowy członek kadry narodowej w pierwszej próbie uzyskał aż 128 m i przez długi czas utrzymywał pozycję lidera. Tuż za podium sklasyfikowany został czwarty z Polaków – Piotr Żyła (125 m).

II seria 

Druga seria próbna padła łupem Stocha, który i tym razem popisał się długim skokiem (133 m). Drugą pozycję, po próbie na 134.5 m zajął Dawid Kubacki. Ostatnie miejsce w czołówce obejmuje Niemiec, Martin Hamann, który jest również najdłuższego dotychczas skoku (136.5 m). 

Treningi w Wiśle odbywały się w zmiennych warunkach. Wiatr jednych faworyzował, drugich z kolei nie rozpieszczał. Przez to kilkukrotnie zmieniano belkę startową, co zdecydowanie utrudniało skoczkom dogonienie swoich poprzedników.

Początek prologu już o 18:00!

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s