TOP 10 Młodych norweskich talentów


W dzisiejszym wydaniu TOP 10 zestawienie dotyczące młodych zawodników z Norwegii, którzy mają potencjał i talent by osiągnąć jeszcze więcej.

10. Ole Kristian Baarset

Zawodnik NTG Lillehammer Hopp urodzony w roku 2001. Niespełna dziewiętnastoletni skoczek nie miał szczęścia na zawodach mistrzowskich w Oberwiesenthal, gdzie został zdyskwalifikowany. Pojawiał się on jednak m.in. w Szczyrku czy na zawodach na norweskich obiektach. Młodość i swieżość mogą dać wiele w nadchodzących sezonach kariery tego zawodnika.

All about Kristian Baarset
zdjęcie: zip.news

9. Marius Lindvik

Urodzony w 1998 zawodnik klubu Raelingen Skiklubb występował już w zawodach najwyższej rangi wielokrotnie, jego nazwisko również jest raczej znane, wielu także wymienia go jako następce mistrzów, jeśli chodzi o norweską kadrę. Osiągnął już po drodze swojej kariery kilka sukcesów, jednak przyszłość zdaje się nieść kolejne dla tego zawodnika. Sądzę, że dwie pucharowe wygrane to dla Lindvika nie koniec.

8. Thomas Aasen Markeng

Ośmiokrotnie oglądaliśmy tego Norwega na skoczniach Pucharu Świata, jednak kontuzja pokrzyżowała mu drogę. Przyszłość dwudziestolatka powinna przynieść wiele owocnych wspomnień i dla niego, i dla kibiców. Mamy nadzieje na kolejne świetne występy młodego Markenga na skoczniach świata.

7. Simen Aasen Markeng

Urodzony w 2002 roku brat wcześniej wymienionego Thomasa Aasen Markenga. Młody zawodnik Lensbygda Sk zajął 21. miejsce na Youth Olympic Winter Games w Lausanne i występował na np. FIS Cupie w Nottoden. Myślę, że warto obserwować jego dalsze, skokowe dokonania.

Oppland Arbeiderblad - Thomas satte punktum med seier i norgescupen
zdjęcie: oa.no

6. Mathias Braathen

Kolejny z zawodników z rocznika 1996- ma 24 lata. Braathena nie oglądaliśmy jeszcze w konkursach PŚ, jednak wygrywał on np. w FIS Cupie, a w konkursach Pucharu Kontynentalnego zdobywał miejsca w 2 i 3 dziesiątce. Zobaczymy, co przyniosą dla niego kolejne sezony skokowe.
Hopp Berkutschi.com - Personell statistikk - Braathen, Matias
zdjęcie: Berkutschi

5. Fredrik Villumstad
Villumstad urodził się w roku 1999. Startował już raz w zawodach rangi pucharowej. Zawodnik zespołu SKIMT ma dopiero co ukończone 21 lat, być może jeszcze uda mu się „wskoczyć” do niejednych kwalifikacji PŚ.

zdjęcie: Anna Chlapek

4. Anders Haare
Siedemnastokrotnie oglądany przez kibiców w zawodach najwyższej rangi zawodnik Vikersund IF. W zeszłym sezonie zdobył 35 pucharowych punktów. Urodził się w grudniu 1999 roku, więc ma jeszcze 20 lat.
Skoki narciarskie Berkutschi.com - PK - Anders Haare wygrywa w Vikersund -  08.12.2019
zdjęcie: Berkutschi

3. Robin Pedersen
Podium dzisiejszej stawki otwiera urodzony w 1996 roku zawodnik Stalkameratene II, który aż 34 razy miał okazję reprezentować Norwegię w zawodach najwyższej rangi. W zeszłym sezonie uzbierał w klasyfikacji PŚ 181 punktów. Wygrywał również konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Ma 24 lata i talent oraz potencjał na kolejne wygrane, myślę, że potrzeba tylko trochę czasu.
Skoki okiem Kobiet: Raw Air w Lillehammer: Robin Pedersen najlepszy w  kwalifikacjach!

2.  Halvor Egner Granerud
Ten dwudziestoczterolatek z  Asker Skiklubb startował już wielokrotnie w zawodach rangi Pucharu Świata czy Letniego Grand Prix, jego nazwisko jest raczej kojarzone i wielokrotnie było słyszane przez fanów skoków narciarskich, jednak uważam, że zasługuje on na wzmiankę w tym zestawieniu, bowiem jest wciąż młody i czasu na większe osiągnięcia zdecydowanie mu nie brakuje.Halvor Egner GRANERUD
zdjęcie: FIS

1. Sander Vossan Eriksen
Na czele dzisiejszej stawki dość swieże nazwisko, jeśli chodzi o rozpoznawalność w norweskich skokach czy wyniki w czołówce. Eriksen kończy w grudniu 20 lat, a na swoim koncie ma już np. drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal z 5 marca 2020 roku. Dodatkowo w roku 2020 regularnie zajmował miejsca w czołowej 15 zawodów Pucharu Kontynentalnego. Zawodnik Baekkelaget Sk chwali się również na instagramie tym, że start sezonu był w jego wykonaniu póki co bardzo dobry, co zapowiada dobrą przyszłość dla skoczka z Oslo.
Sander Vossan Eriksen sikret VM-sølv med kjempesvev - Sunnmørsposten
zdjęcie: Berkutschi

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s