TOP10 polskich młodych talentów w skokach

Ci zawodnicy udowadniają, że polskie skoki narciarskie mogą w przyszłości doczekać się talentów na miarę obecnych mistrzów. Oto top 10 młodych polskich talentów w skokach narciarskich.

Po sukcesach Kamila Stocha i Dawida Kubackiego w ubiegłych sezonach, PZN i kibice zaczęli zastanawiać się kto za kilka lat zastąpi obecnych mistrzów. Okazuje się, że talentów w polskich skokach nie brakuje, trzeba im tylko trochę pomóc. Dlatego od dłuższego czasu organizowane są programy wspierające młodych zawodników, z których wyrastali też niektórzy obecni reprezentanci polskiej kadry A. Czekamy zatem na kolejnych!


Mateusz Maciusiak

foto: facebook/Mateusz Maciusiak

12-letni syn trenera Macieja Maciusiaka, mimo młodego wieku ma już za sobą starty w takich wydarzeniach jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” , LOTOS CUP w kombinacji norweskiej w kategorii Junior E (w 2018 roku 6. miejsce), Letnia Liga w skokach i kombinacji norweskiej (w 2016 roku 1. miejsce), zawodach w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza Miasta Wisła z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”, czy Memoriale im. Józefa Przybyły ( w 2016 roku 1. miejsce), a także wielu innych zawodach, dedykowanych młodym skoczkom, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym sportem. Możliwe, że pod okiem ojca trenera jeszcze sporo osiągnie.
Tymoteusz Dyduch i Marcin Kryska

Tymoteusz Dyduch (Klimczok Bystra / SMS Szczyrk), Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła / SMS Szczyrk) oraz  Marcin Kryska (Klimczok Bystra / SMS Szczyrk) na podium zawodów w Rosji
fot. wyborcza.pl
Bardzo młodzi i bardzo zdolni. Nieraz stawali na najwyższym stopniu podium w rywalizacji młodych skoczków, a podczas międzynarodowego Świątecznego Turnieju rozegranym w tym roku, razem ze wspomnianym niżej Tymkiem Cienciałą zdominowali podium. Dobrze wróży!


Tymoteusz Cienciała

Młody talent z Wisły, Tymoteusz Cienciała wygrywa kolejne turnieje ...
fot. cieszynnaszemiasto


Jeden z najmłodszych, bo 12-letni, skoczków w naszym zestawieniu. Ma już na koncie wygrane w najważniejszych międzynarodowych imprezach dla dzieci, między innymi w Dziecięcym Turnieju Czterech Skoczni.

Andrzej Stękała i Klemens Murańka

Chociaż ostatnio trochę mniej o nich słychać, trzeba przypomnieć ich dobre starty w ubiegłorocznym Letnim Pucharze Kontynentalnym. Oby oznaczały powrót do rywalizacji z elitami, w które obaj panowie mieli już okazję startować i pokazywać się z dobrej strony.
Paweł Wąsek

Kilka lat temu stawał na podium FIS Cup, potem przyszły dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym i starty w Pucharze Świata. I chociaż w tym ostatnim nie udało się osiągnąć szczególnie dobrych rezultatów, może i na to przyjdzie pora.
Jan Habdas

Czy pójdą w ślady swoich mistrzów?
fot. bielsko.mamnewsa.pl

16-latek z Bielska Białej ma za sobą udany start w Zimowych IO Młodzieżowych w Lozannie. Poza tym wysokie miejsca w wielu cyklach dla młodych skoczków. Habdas już zyskał miano jednaj z największych nadziei polskich skoków, oby tak było!
Jakub Wolny

Najbardziej znany i doświadczony na liście, za to najmłodszy w polskim składzie na PŚ w ubiegłych sezonach. Kuba kilka razy pokazał, że liczy się w rywalizacji elit, w zeszłych sezonach był silnym filarem Polaków, szczególnie w drużynówkach. Miejmy nadzieję, że na tym nie koniec.
Adam Niżnik

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i na zewnątrz

Oto jeden z młodych skoczków, z którymi wiązane są największe nadzieje na najbliższe lata.  Wygrywał już w FIS Cupie, pokazywał się też z dobrej strony w PK, wziął też udział w kwalifikacjach do PŚ w Zakopanem. 7. miejsce  w ZIO dla Młodzieży to zdecydowanie dobry prognostyk na przyszłość.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s