LGP w Wiśle tego lata bez kibiców!


Świat skoków obiegła dzisiaj smutna, ale dość spodziewana w obecnej sytuacji wiadomość. Tegoroczne LGP w Wiśle odbędzie się bez udziału publiczności. Jednak nie jest to koniec zmian w sposobie organizacji sierpniowej rywalizacji na Malince. 

Na początku tygodnia świat skoków dowiedział się o odwołaniu wszystkich letnich zawodów na terenie Austrii. Tym razem wiadomość trafia do Nas prosto z Polski, gdzie zdecydowano, iż obecna sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie pozwala na organizację zawodów przy udziale publiczności. Jest to zapewne dla wielu osób powód do zawodu i smutku, ale nie jest to nic niespodziewanego – rząd bowiem zapowiedział, iż imprezy masowe powyżej 150 osób są zawieszone do odwołania. 
Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego tłumaczy, że decyzja związana jest z wydanym rozporządzeniem i opisanymi w nim wytycznymi. Zagwarantowanie bezpieczeństwa kibicom oznaczałoby znaczne zmniejszenie ilości osób, które miałyby możliwość wejścia na skocznię. Tym samym, ceny biletów wzrosłyby znacząco. Winkler zaznacza jednak, iż termin zawodów, ustalony na 21, 22 i 23 sierpnia 2020 roku, nie jest zagrożony, a kibice będą mogli obejrzeć wszystkie zaplanowane serie w telewizji. 
Dodatkowo, plan LGP w Wiśle może ulec zmianie. Sandro Pertile, który niedawno zastąpił Waltera Hofera na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich, zasugerował rezygnację z konkursu drużynowego i zastąpienie go drugim indywidualnym. Nie jest to jednak pewna i ostateczna decyzja i sprawa ta nadal ulega rozpatrzeniu. 
Istnieje mało realny wariant organizacji zawodów, w których mogłaby wziąć niewielka ilość kibiców. Aby to się stało, rządowe restrykcje musiałyby zostać poluzowane, co zezwalałoby na organizację imprezy bez rangi masowej. Winkiel zaznacza jednak, że związek przygotowuje się na organizację LGP bez kibiców na trybunach, a ich udziału nie bierze się pod uwagę przy planach budżetowych. 
Źródło: skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s