Zapomniane miejsca PŚ- Harrachov


zdjęcie: harrachov.com

Wiele miast i obiektów na trasie Pucharu Świata w skokach narciarskich poszło w zapomnienie po tym, jak zniknęły one na stałe z kalendarza zawodów. Jednym z nich jest czeski Harrachov, któremu się dzisiaj przyjrzymy.

Harrachov to miasto położone w południowej części Republiki Czeskiej, w części zwanej krajem libereckim (liberecky kraj), w Karkonoszach, około czterech kilometrów od granicy z Polską. Miasto to liczy sobie około dwóch tysięcy mieszkańców.

W mieście, na zboczu góry Certova hora znajduje się kompleks skoczni Certak. Pierwszy obiekt został tam wybudowany w 1920 roku, a na ten moment znajduje się tam osiem skoczni, część z nich jednak jest zupełnie wyłączona z funkcjonowania ze względu na sytuacje ekonomiczną Czeskiego Związku Narciarskiego. W Harrachovie funkcjonuje również szkoła skoczków narciarskich Pavla Ploca, ale wielu młodych aspirantów do kadry narodowej podejmuje naukę w TJ Dukla Liberec. Z Harrachova pochodzą tacy skoczkowie jak np. Radek Rydl. Największe działające obiekty do skoków mają punkty konstrukcyjne K-90 i K-120.

Ostatnie zawody Pucharu Świata odbywały się na Certovej horze w 2013 roku, wygrywał wówczas młody Gregor Schlierenzauer nad Janem Maturą i Jurijem Tepesem. Zawody w czeskim Harrachovie były wielokrotnie odwoływane z powodu warunków- czy to braku śniegu, czy zbyt wysokie temperatury. Z 48 zaplanowanych zawodów odbyły się tylko 30, a nie zapowiada się by w najbliższym czasie miały miejsce jakieś kolejne.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s