Skocznie dookoła świata – kraje niestandardowe


W dzisiejszym poście z cyklu „Skocznie dookoła świata” przedstawimy obiekty położone w dość nieoczywistych miejscach. Przekonamy się, że skoki narciarskie stają się coraz bardziej popularne w różnych częściach naszego globu. Zapraszamy!

Salto Catedral, Argentyna 
Ta zdemontowana już dziś skocznia znajdowała się w argentyńskim mieście San Carlos de Bariloche.
Niestety o samym obiekcie nie wiadomo wiele. Uwagę jednak przykuwa już samo jego położenie – jest to przecież egzotyczna Ameryka Południowa. Skocznia Salto Catedral została zbudowana w 1945 roku, a jego punkt konstrukcyjny usytuowany był na dwudziestym metrze.
Mt.Buller Ski Jump, Australia

Skocznia powstała w 1959 roku i mieściła się w miejscowości Falls Crees w stanie Wiktoria. Obiekt ten był jedyną skocznią narciarską działającym na kontynencie australijskim. Jej punkt konstrukcyjny umiejscowiony był na trzydziestym metrze. Również i w tym przypadku nie jest znany powód zdemontowania obiektu.
Japlensky Vrh oraz Vucnik, Chorwacja

Kompleks skoczni narciarskich składający się z dwóch obiektów o punktach konstrukcyjnych K70 oraz K30. Mniejsza z nich została zbudowana już w 1935 roku. W 2006 roku obie skocznie zostały zmodernizowane, a następnie zorganizowano na jednej z nich pierwszy od wielu lat oficjalny konkurs skoków narciarskich w Chorwacji. Rekordzistą skoczni jest Jaka Tesovnik, który uzyskał odległość 72,5 metra. 
Kiremitliktepe, Turcja

Jest to kompleks skoczni narciarskich położony w Erzurum w azjatyckiej części Turcji. Obiekt składa się z pięciu skoczni o punktach konstrukcyjnych: K125, K95, K65, K40, K20. Jego wielkie otwarcie w 2010 roku połączono z zawodami skoczków i kombinatorów norweskich. Na obiektach odbyły się również Zimowa Uniwersjada oraz Mistrzostwa Świata Juniorów. 
źródło: wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s