Ośrodki treningowe – Planica Nordic Center

Jeden z najsławniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków treningowych znajduje się w Kranjskiej Górze w Słowenii. Jest to ogromny kompleks, który specjalizuje się nie tylko (aczkolwiek przede wszystkim) w skokach narciarskich, ale też w innych sportach zimowych, a nawet letnich. 

Przede wszystkim znajduje się tam aż 8 skoczni. Najlepiej nam znaną jest ta mamucia, Letalnica bratov Gorišek, zwana po prostu Letalnicą. Rozmiar skoczni wynosi 240 metrów. Co roku na tej skoczni rozgrywane są ostatnie z cyklu zawody Pucharu Świata.

Kolejna skocznia to skocznia duża, której rekordzistą jest Peter Prevc (wcale nie jesteśmy zdziwieni). Jej oficjalna nazwa to Bloudkova Velikanka.

Kolejne skocznie to skocznie małe, średnie i normalne, jednak nie są one używane, jeśli chodzi o treningi i zawody na skalę światową.

Jednak nie samymi skokami żyją Słoweńcy! W Planicy znajduje się także śnieżny tunel, w którym można sobie pobiegać na nartach, a jeśli pogoda na to pozwala, również tory zewnętrzne na uprawianie tego sportu. W kompleksie mamy także do dyspozycji muzeum, w którym możemy poznać całą historię powstania obiektu.

Foto: finestayslovenia.com

Czy w kompleksie, którego oficjalna nazwa brzmi Planica Nordic Centre znajdziemy coś jeszcze? Tak. Na przykład kolejną oferowaną nam aktywnością jest kolarstwo i wspinaczki. Oraz tunel powietrzny. Następną atrakcją jest boisko futbolowe, a także korty tenisowe. Nie wspominając o wyciągach narciarskich.

Kompleks ten oferuje nam także hotele czyli nocleg, oraz wyżywienie. Jednym słowem – wszystko. Jak widzicie więc, Planica nie jest tylko ośrodkiem treningowym, a działającym cały rok ośrodkiem zarówno dla sportowców skali światowej, młodych sportowych adeptów, jak i dla zwykłych turystów i pasjonatów sportu.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s