ABC skoków narciarskich – NHK Cup

W dzisiejszym cyklu „ABC skoków narciarskich” przybliżymy Wam jedne z lokalnych zawodów w Japonii, mianowicie NHK Cup.

NHK Cup (zwany również Turniejem NHK bądź Pucharem NHK) to zawody, które połączone są z Mistrzostwami Japonii w skokach narciarskich. Wygrana w konkursie zapewnia nie tylko tytuł zwycięzcy Pucharu NHK, ale także tytuł Mistrza kraju. Zawody odbywają się na skoczni Okurayama w Sapporo, a konkurs jest corocznie transmitowany przez stację telewizyjną NHK General Television. 
Pierwsze zawody mężczyzn tego cyklu odbyły się w 1960 r., panie zaś rywalizują ze sobą od 2004 r.  W zawodach może wystartować każdy zawodnik z ważnym kodem Japońskiego Związku Narciarskiego (SAJ). Żeby móc wystartować w konkursie należy uiścić opłatę w wysokości 5.000 jenów. Trzeba również posiadać ubezpieczenie zdrowotne od niebezpiecznych wypadków sportowych. W przypadku, gdy zawody zostaną odwołane, opłata za uczestnictwo nie jest zwracana.
W grupie mężczyzn, jeżeli liczba uczestników przekroczy 50 osób, po zakończonej serii próbnej rozgrywane są kwalifikacje. Po zakończeniu zawodów nagradzanych jest sześciu najlepszych skoczków oraz trzy najlepsze zawodniczki. Przyznawana jest również Longest Distance Award – nagroda dla zawodnika, który w trakcie konkursu oddał najdłuższy skok.
Źródło: wikipedia.com, ski-japan.or, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s