Niepewna przyszłość norweskiej kadry B

Kryzys gospodarczy z powodu pandemii COVID-19 sprawił, że Norweski Związek Narciarski zmuszony został do niepowołania kadry B na nadchodzący sezon. 
W ubiegłym sezonie zaplecze kadry norweskiej, Toppidrettssatsingen, składało się z piętnastu zawodników. Byli to Joacim Ø. Bjøreng, Eirik Fystro, Sondre Ringen, Anders Håre, Joakim Aune, Fredrik Villumstad, Andreas Varsi Breivik, Rishi Sæther, Sander Vossan Eriksen, Richard Haukedal, Jesper Ødegaard, Oscar Westerheim, Mats Bjerke Myhren, Andreas Buskum i Christian Røste Solberg. Niedawno jednak liczba zawodników zmniejszyła się do 14, a Anders Håre otrzymał miejsce w kadrze narodowej. 
Niestety, z powodu kryzysu gospodarczego, Norweski Związek Narciarski musiał obciąć budżet na sezon 2020/21 z 31 do 23 mln NOK. Jak wspominaliśmy na łamach naszej redakcji wcześniej, kadra narodowa Norwegów rozrosła się do aż dziewięciu zawodników, przez to m.in. większość dotychczasowych zawodników ekipy Toppidrettssatsingen będzie przygotowywać się do nowego sezonu w regionalnych bazach i ośrodkach treningowych. Prawdopodobnie również zabraknie pieniędzy na wspólne zgrupowania i zawody międzynarodowe. 
Źródło: Dagbladet.no 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s