Praca na skoczni – delegat techniczny

W dzisiejszej odsłonie cyklu „Praca na skoczni” postaramy się przybliżyć sylwetkę osoby, która pełni ważną rolę w organizacji, a także samym przebiegu zawodów skoków narciarskich. Mowa tutaj o Delegacie Technicznym. Zapraszamy!

Jak już wcześniej wspomniałam praca Delegata Technicznego Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS jest niezwykle ważna oraz odpowiedzialna, jednak stanowisko to jest zazwyczaj niewidoczne dla zwykłego miłośnika skoków narciarskich. 
Aby w ogóle zostać Delegatem Technicznym potrzebna jest specjalna licencja, którą uzyskuje się po ukończeniu odpowiedniego kursu. 

Pracę Delegata Technicznego oraz jego Asystenta można podzielić na 3 części:

1. Przygotowanie
Delegat jest odpowiedzialny za to, aby skocznia narciarska oraz wszystko to, co znajduje się wokół niej były zgodne z wymaganiami FIS. Jeśli postulowany stan nie jest zapewniony, wówczas DT kontaktuje się z organizatorami, a następnie sugeruje wykonanie niezbędnych poprawek. 
2. Konkurs
W czasie trwania zawodów, Delegat Techniczny jest częścią jury. Asystent DT znajduje się w gnieździe trenerskim i jest odpowiedzialny za łączność pomiędzy trenerami a członkami jury. 
3. Sprawozdanie
Po zakończonym konkursie DT oraz jest Asystent przeprowadzają jego analizę, a następnie sporządzają raporty, które przesyłają organizatorom oraz FIS. Są to dane wykorzystywane przy okazji kolejnych zawodów organizowanych na poszczególnych obiektach. 
źródło: skijumping.pl/informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s