Praca na skoczni – kontroler sprzętu

W dzisiejszej odsłonie cyklu Praca na skoczni przyjrzymy się osobie, która nie zawsze zbiera pozytywne komentarze na temat swojej osoby oraz pracy, jaką wykonuje. Mowa tutaj o kontrolerze sprzętu. 

Obecnie rolę kontrolera sprzętu w zawodach Pucharu Świata pełni Austriak, Sepp Gratzer.
Kontroler jest odpowiedzialny za to, aby wszyscy zawodnicy startowali w zawodach w sprzęcie, który spełnia wymogi narzucone przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Kontroli może zostać poddana jakakolwiek część ekwipunku skoczka – od kombinezonu po buty czy rękawiczki. Zawodnicy poddawani są obowiązkowej kontroli przed oddaniem skoku w jakiejkolwiek serii punktowanej oraz czasami po oddaniu swojej próby. Na górze skoczni zawodnicy poddawani są równoczesnemu pomiarowi wzrostu oraz wysokości krocza. Ma to za zadanie zapobiec różnym próbom manipulacji przy używanym sprzęcie. 
Kontroler znajdujący się na szycie obiektu ma mniej czasu na sprawdzenie każdego z elementów ekwipunku zawodnika, dlatego tak ważna jest praca drugiego kontrolera, który bardzo dokładnie sprawdza sprzęt już po oddaniu skoku. Czasami zdarza się, że aby poddać dokładnej analizie sprzęt skoczka, kontroler prosi go o…rozebranie się. Nie jest to często praktykowana metoda, jednakże zawodnicy muszą być przygotowani na taką ewentualność. 
Źródło: informacja własna, sport.onet.pl, pzn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s