TOP 10 młodych skoczkiń

Źródło: sn.at

O skokach kobiet nadal mówi się niewiele. Jednakże coraz większa ilość młodych zawodniczek zdobywa znaczące sukcesy i warto o nich wspomnieć. Dzisiaj przyszedł czas na przedstawienie naszego TOP 10 młodych skoczkiń. Ranking jest subiektywny, a kolejność przypadkowa. 

Miejsce 10: Anna Odine Stroem 


Źródło: altaposten.no

Anna to 21-letnia reprezentantka Norwegii, która w zawodach rangi międzynarodowej zadebiutowała 18 lutego 2012 roku, kiedy to wystartowała w konkursie cyklu Pucharu Kontynentalnego w Libercu. Niestety – pierwszy start był dla niej pechowy, bo została zdyskwalifikowana. Obecnie jednak jej przygoda ze skokami narciarskimi coraz bardziej się rozkręca. Stroem ma na swoim koncie dwa brązowe medale z Mistrzostw Świata Seefeld 2019, jeden zdobyty z drużyną kobiet a drugi w konkursie mieszanym. Poza tym, na Mistrzostwach Świata Juniorów Kandersteg 2018, indywidualnie stanęła na najniższym stopniu podium, a w konkursie drużyn mieszanych udało jej się wywalczyć złoty medal. W sezonie 2019/20 zajęła ostatecznie 17. pozycję w klasyfikacji generalnej, zdobywając 237 punktów. 
Miejsce 9: Luisa Goerlich


Źródło: Facebook
Tym razem przyszedł czas na reprezentantkę naszych zachodnich sąsiadów. Niespełna 21-letnia Goerlich zadebiutowała już w sierpniu 2011, jednakże pierwsze punkty w karierze „zarobiła” dwa lata później podczas Pucharu Kontynentalnego w Oberwiesenthal. Dziś Luisa może poszczycić się brązowym medalem indywidualnym, wywalczonym podczas Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Tschagguns w 2015 roku. Poza tym, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City w 2017 roku zdobyła złoty medal drużynowo, a z imprezy tej samej rangi, ale rozgrywanej w Kanderstegu w 2018 roku, przywiozła srebro wywalczone w konkursie drużyn mieszanych. W sezonie 2019/20 ukończyła swoje występy w Pucharze Świata na 20. pozycji, gromadząc na swoim koncie 165 punktów. 
Miejsce 8: Selina Freitag


Źródło: fis-ski.com

Tego nazwiska w świecie skoków narciarskich nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Urodzona w 2001 roku siostra Richarda coraz bardziej zaznacza swój udział w zmaganiach kobiet. Przez bardzo długi czas mogliśmy oglądać ją jedynie w Alpen Cupie, w którym zadebiutowała w sezonie 2014/15. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti w 2019 roku zdobyła srebro w drużynie i brąz w zmaganiach drużyn mieszanych. Jej ostatnim największym sukcesem jest brąz, wywalczony z koleżankami z drużyny podczas imprezy tej samej rangi, rozgrywanej w Oberwiesenthal w 2020 roku. Puchar Świata w sezonie 2019/20 ukończyła na 26. pozycji, na swoim koncie gromadząc 103 punkty. 
Miejsce 7: Kinga Rajda


Źródło: fis-ski.com

Kinga to zdecydowanie najbardziej znana polska skoczkini. Urodzona w 2000 roku w Szczyrku, jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i trzykrotną mistrzynią kraju. Na swoim koncie ma również kobiecy rekord Polski w długości skoku narciarskiego wykonanego przez kobietę, który wynosi 128 metrów. Jest triumfatorką klasyfikacji generalnej FIS Cup w sezonie 2015/2016. Poza tym, regularnie uczestniczy w największych imprezach sportowych, zarówno rangi juniorskiej jak i wyższych. W Pucharze Świata w sezonie 2019/20 zajęła finalnie 28. miejsce, z dorobkiem 93 punktów. 
Miejsce 6: Agnes Reisch 


Źródło: teamdeutschland.de
Ponownie reprezentantka Niemiec, rocznik 1999. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Świata Juniorów (złoto w drużynie i srebro w drużynie mieszanej – Park City 2017; srebro i brąz w tych samych konkursach z Lahti 2019). Poza tym na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer w 2016 roku zdobyła wraz z koleżankami srebro, a w ekipie mieszanej stanęła na najniższym stopniu podium. Podczas Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Tschagguns w 2015 roku indywidualnie wywalczyła brąz a triumfowała wraz z drużyną mieszaną. Puchar Świata w sezonie 2019/20 zakończyła na 29. pozycji, wywalczając 75 punktów. 
Miejsce 5: Lara Malsiner


Źródło: stol.it
Sióstr Malsiner jest w sumie trzy, ale w tym rankingu zostaną ujęte dwie. Lara jest pierwszą z nich. ta urodzona w 2000 roku reprezentantka Włoch najbardziej znana jest jako medalistka Mistrzostw Świata Juniorów z Lahti 2019 (brąz indywidualny) oraz z Oberwisenthal 2020, gdzie zdobyła medal z tego samego kruszcu.  W Pucharze Świata zadebiutowała już jednak w 2015 roku, gdzie podczas zawodów w Lillehammer zajęła 30. pozycję. 
Miejsce 4: Manuela Malsiner


Źródło: fis-ski.com

Druga z sióstr Malsiner w tym rankingu. Manuela urodziła się w 1997 roku i reprezentuje Włochy. W Pucharze Świata debiutowała w 2013 roku w Schonach, jednakże pierwsze punkty zgromadziła na swoim koncie nieco ponad miesiąc później w Ljubnie, gdzie zajęła 25. miejsce. Najbardziej znana jest z wywalczenia indywidualnie złotego medalu podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City.w 2017 roku. 
Miejsce 3: Ksienija Kabłukowa


Źródło: wikipedia.org 

Pierwsza i zarazem jedyna Rosjanka w naszym rankingu. Urodzona w 1998 roku, na swoim koncie ma już srebro drużynowe zdobyte podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kanderstegu w 2018 roku. Znana jest jednak przede wszystkim z wygrania Klasyfikacji Generalnej Pucharu Kontynentalnego Kobiet w sezonie 2019/20. 
Miejsce 2: Silje Opseth 


Źródło: teamnor.no
Kolejna Norweżka w zestawieniu. Silje, urodzona w 1999 roku, jest zarówno skoczkinią jak i kombinatorką norweską. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Norwegii. W Pucharze Świata debiutowała w 2015 roku, podczas konkursu w Lillehammer, gdzie zajęła 37. miejsce. Pierwsze punkty zdobyła kilka miesięcy później w Oslo, gdzie uplasowała się na 27. pozycji. Na swoim koncie ma dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów, oba wywalczone w konkursach drużyn mieszanych – złoto z Kanderstegu 2018 i srebro z Lahti 2019. Jej największym osiągnięciem jest jednak brąz zdobyty również w zmaganiach mieszanych podczas Mistrzostw Świata w Seefeld 2019. Puchar Świata 2019/20 ukończyła na 10. miejscu, na swoim koncie zbierając 472 punty. 
Miejsce 1: Marita Kramer


Źródło: sn.at

Kończąc nasz ranking, wrócimy do Austrii. Sara Marita Kramer urodziła się w 2001 roku i w Pucharze Świata zadebiutowała indywidualnie w 2017 roku, zajmując 29. miejsce w Hinzenbach. Świat skoków podbiła jednak najpierw wygrywając klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet w 2019 roku. W tym samym roku w Lahti 2019 podczas Mistrzostw Świata Juniorów zajęła drużynowo trzecie miejsce. Jej największym a zarazem najgłośniejszym sukcesem jest jednak z pewnością impreza tej samej rangi, rozgrywana w Oberwiesenthal w 2020 roku. Nie dość, że zdobyła tam złoto w konkursie drużyn mieszanych, to jeszcze stała się Mistrzynią Świata Juniorów, dzięki triumfowi w konkursie indywidualnym. W Pucharze Świata 2019/20 finalnie zajęła 9. miejsce, zbierając na swoim koncie 475 punktów. 
Źródło: informacja własna/wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s