Praca na skoczni – Fizjoterapeuta

Dziś przybliżymy Wam jeden z zawodów, bez którego nie było by skoków narciarskich – fizjoterapeuci, ten post dedykowany jest Waszej ciężkiej pracy.
Fizjoterapeutą polskich skoczków od kilku lat jest Łukasz Gębala. To on dba o regenerację fizyczną naszych zawodników. Jak dokładnie wygląda jego praca w Polskim Związku Narciarskim?
Jakby się mogło wielu fanom tego sportu wydawać, praca fizjoterapeuty polega na masażu skoczków. Jest to jednak przede wszystkim upewnienie się, że sportowcy poświęcają na regeneracje mniej więcej tyle samo czasu, co na treningi w ciągu sezonu (letniego i zimowego). Jak przyznał w wywiadzie z serwisem Fakt.pl, Łukasz Gębala zabiera ze soba na zawody nawet pół busa profesjonalnego sprzętu. Zajęcia w naszymi skoczkami odbywają się głównie bez rozmów – jest to czas na relaks i odpoczynek. Nie możemy jednak powiedzieć, że zabiegi wykonywane przez fizjoterapeutów są w stu procentach relaksujące i bezbolesne. Jedna taka „sesja” z fizjoterapeutą trwa na ogół do 2,5 godziny, w niektórych przypadkach spotkania takie mogą się jednak wydłużać.
A tak w pracy spisuje się Łukasz Gębala:
Źródło: informacja własna/ fakt.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s