Praca na skoczni – serwismeni

Dzisiaj mamy dla was post, który przybliży wam nieco pracę ludzi, którzy na co dzień zajmują się sprzętem, a w zasadzie nartami zawodników. Zapraszamy!

Troszczenie się o sprzęt skoczków jest nie lada wyzwaniem. Przecież to właśnie dzięki niemu można trenować, a w późniejszym czasie reprezentować swój kraj na zawodach. Do zadań serwisantów należy dbanie o tę część sprzętu, która znajduje się przy stopach sportowców – wiązania, narty itd. Obecność serwismenów na skoczniach przede wszystkim przez kibiców kojarzona jest ze smarowaniem nart przed startem zawodnika. Jednak ci ludzie muszą zatroszczyć się o więcej szczegółów. Wszystkie elementy znajdujące się przy nartach muszą być przez nich sprawdzane za każdym razem. Ważny jest także dobór odpowiednich smarów, które dostosowuje się ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Najciężej dostosować odpowiedni rodzaj podczas kapryśnej zimowej pogody, przy stale zmieniających się warunkach. Kiedy każda z serii odbywa się w innej aurze serwisanci muszą dokładnie wszystko przeanalizować i przemyśleć. Nawet pozornie nie najgorsze opady śniegu potrafią znacznie utrudnić pracę. Poza tym ci ludzie muszą też zadbać o odpowiednio wczesne dotarcie na skocznie (około 2 godziny) po to, aby wykonać różnego rodzaju pomiary i móc jeszcze dokładniej przygotować narty. Często także są jednymi, którzy jako ostatni opuszczają miejsce pracy.POLSKA
Kto więc stoi za takimi ważnymi przygotowaniami? Każda z reprezentacji oraz kadr ma osobę, której powierza się narty. W Polsce są to:
  • Kadra A – Maciej Kreczmer oraz Kacper Skrobot
  • Kadra B – Kamil Skrobot
U nas sprzętem zajmuje się trzech serwismenów. Dwóch z nich – Kamil oraz Kacper Skrobot – w przeszłości występowało na skoczni. Po zakończeniu karier trenowali z młodzieżą, a później trafili na zaplecze kadry. Trzeci – Maciej Kreczmer – niegdyś był biegaczem narciarskim. Przed jednym z sezonów jednak dołączył do pomocników kadry Biało-Czerwonych, aby mieć oko na narty.
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s