LGP 2020 ODWOŁANE. BRAK SKOKÓW W WIŚLE


Wczoraj, dnia 31 marca, Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o odwołaniu Letniego Grand Prix. Pewne jest już, iż w te wakacje skoczkowie nie zawitają do Wisły. Decyzja ta została jednak podana dopiero dziś rano.

Ze względu na panującą pandemię Koronawirusa, który sparaliżował cały świat, tego lata zawodnicy nie pojawią się w Wiśle. Plotki o podjęciu tej decyzji krążyły już kilkunastu dni, szczególnie po informacji, iż kongres FIS, mający miejsce w kwietniu w Tajlandii, został odwołany. Na kongresie tym podejmowane są decyzje dotyczące zatwierdzenia kalendarzy Letniego Grand Prix, jak i całego sezonu 2020/2021. Mimo to, kibice ciągle wierzyli, iż kalendarze zostaną zatwierdzone w inny sposób, chociażby online.

Chociaż do lipca zostało jeszcze dużo czasu, FIS zdecydował się podjąć taką decyzję wcześniej, żeby nie powtórzyła się sytuacja, jaka miała miejsce podczas rozgrywania zawodów z cyklu Raw Air w Norwegii. Jednakże, jest jeszcze płomyk nadziei. Władze FIS nie wykluczają, iż LGP może zostać przywrócone, jeśli sytuacja na świecie się ustabilizuje. W takiej sytuacji jednak, kalendarz zostanie mocno skrócony – najprawdopodobniej może to być tylko kilka konkursów na przełomie września/października. Szansa ta jest jednak bardzo nikła, a biorąc po uwagę aktualny wzrost liczny zakażonych wirusem, jest to wręcz niemożliwe.
Co do sezonu zimowego i kalendarzy, sytuacja również jest na razie niepewna. Powstał już przykładowy kalendarz, nie ma w nim jednak jeszcze MŚ w Lotach, które zostały przełożone, dlatego zanim dowiemy się o konkretnych datach, upłynie jeszcze kilka dobrych tygodni.
Dlatego, jeżeli oszczędzaliście pieniążki na Letnie Grand Prix, to radzimy zachować je na konkursy zimowe (które jak dotąd też nie wiemy czy dojdą do skutku), bądź na przyszły rok.
Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s