ANDREAS WIDHÖLZL NOWYM TRENEREM AUSTRIAKÓW

fot.: GEPA

Andreas Widhölzl został nowym trenerem męskiej reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Zastąpi na stanowisku Andreasa Feldera, który niedawno podjął decyzję o rezygnacji.

Kandydatura Widhölzla została wskazana przez dyrektora do spraw skoków narciarskich, Toniego Gigera i zaakcpetowana przez Austriacki Związek Narciarski. Zdecydowano też, że nowy szkoleniowiec, po nagłej rezygnacji Feldera, obejmie stanowisko w trybie natychmiastowym. 


Andreas Widhölzl jest byłym reprezentantem Austrii, w swojej 15-letniej karierze 18 razy stawał na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata. Jest jednym z najbardziej utytułowanych austriackich skoczków narciarskich w historii – indywidualnie zdobył brąz IO w 1998 roku, a drużynowo dwa złote i dwa brązowe medale IO i MŚ w narciarstwie klasycznym, dwukrotnie został wicemistrzem świata w lotach, a w sezonie 1999/2000 wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Karierę zakończył w marcu 2008 roku na słoweńskiej Letalnicy, a następnie rozpoczął pracę na stanowisku trenerskim. Uczył w szkole sportowej, a następnie objął austriacką kadrę B.


„Jestem zaszczycony nowym zadaniem. Nauczyłem się wiele u Alexa Pointnera i Heinza Kuttina. Więc pod okiem bardzo dobrych trenerów głównych. Andreas Felder również ostatnio wykonał dobrą robotę. Teraz chcę kontynuować  rozwój kadry i nadać jej nowy impuls. Ważna jest dla mnie wspólna praca z całym zespołem. Skoncentrujemy się na naszych mocnych stronach. Potencjalne słabości będą cześcią procesu rozwoju dla skoczka. Na szczęście mamy olbrzymi potencjał dzięki naszym najlepszym skoczkom, a młodzież znów pcha się do przodu. Obecna sytuacja jest szczególnie trudna i pełna wyzwań. Ale wszyscy są tacy sami. Nadal będziemy próbować szybko opracować dobry i bezpieczny plan dla naszych skoczków. Praca zaczyna się już teraz. ” – powiedział nowy trener Austriaków.


źródło: oesv.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s