Podsumowanie sezonu małych kadr

Kolejne podsumowanie sezonu przed nami. Dziś przyjrzymy się aż dziesięciu nacjom. 
BUŁGARIA
Władimir Zografski był jedynym reprezentantem swojego kraju w Pucharze Świata w sezonie 2019/2020. Nie wystartował tylko w Sapporo. Do konkursów nie udało mu się zakwalifikować czterokrotnie – do drugiego konkursu w Niżnym Tagile, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku (przez dyskwalifikację w kwalifikacjach) oraz Bischofschofen. Punktował siedem razy, dzięki czemu zdobył 48 punktów, co pozwoliło mu na uplasowanie się na 41 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
ESTONIA
Estonię w minionym sezonie reprezentowało trzech skoczków: Artti Aigro, Kevin Maltsev i Martti Nõmme. Najczęściej w Pucharze Świata występował ten pierwszy i to właśnie jemu udało się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Aigro punktował w pierwszym konkursie w Sapporo oraz w pierwszym konkursie w Bad Mittendorf. Łącznie zdobył 11 punktów i uplasował się na 57 miejscu w KG. Pozostali dwaj Estończycy niestety nie punktowali. 
FRANCJA
Francuzi mają za sobą bardzo nieudany sezon. Kadra narodowa Francji w sezonie 2019/2020 to Mathis Contamine i Jonathan Learoyd. Pierwszy z nich próbował w kwalifikacjach do wszystkich konkursów Turnieju Czterech Skoczni, drugi nie startował w Bischofshofen. Niestety, ani Contamine, ani Learoyd nie zakwalifikowali się do żadnego konkursu, przez co żaden z nich nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej.
KANADA
Kanadę reprezentowało w minionym sezonie dwóch skoczków: Mackenzie Boyd-Clowes oraz Matthew Soukup. Punkty zdobywał tylko ten starszy i bardziej doświadczony. Boyd- Clowes nie wystąpił tylko w konkursach w Rasnovie. Czterokrotnie nie udało mu się zakfalifikować do konkursu. Tyle samo razy udawało mu się awansować do drugiej serii konkursów, a co za tym idzie, zdobywać punkty. Mackenzie łącznie zdobył 20 punktów i z tym dorobkiem uplasował się na 50 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
KAZACHSTAN
Siergiej Tkaczenko i Sabirżan Muminow byli reprezentantami Kazachstanu w sezonie 2019/2020. Tylko ten pierwszy zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej. Tkaczenko punktował trzykrotnie zdobywając łącznie 13 punktów i klasyfikując się na 56 miejscu w KG.
KOREA POŁUDNIOWA
Sezon dla Koreańczyków wyglądał podobnie, jak sezon Francuzów. Na dwóch reprezentantów, zero punktów to wynik, który niestety nie napawa optymizmem. 
RUMUNIA
Daniel Cacina był jedynym reprezentantem Rumunii w Pucharze Świata  w minionym sezonie. Wystąpił on w kwalifikacjach do konkursów w rodzimym Rasnovie, jednak nie udało mu się wystąpić w konkursach.

USA
Stany Zjednoczone miały pięciu reprezentantów w Pucharze Świata w sezonie 2019/2020, jednak tylko Kevin Bickner punktował. Pozostali skoczkowie z tego kraju próbowali swoich sił w kwalifikacjach, jednak bez rezultatów. Bickner punktował dwukrotnie – w drugim konkursie w Engelbergu był 22, a w Garmisch-Partenkirchen 26. Z dorobkiem 14 punktów sezon zakończył na 54 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
UKRAINA
Ukraińskie skoki nie są potęgą i wiemy to nie od dziś. W minionym sezonie dwóch skoczków z Ukrainy próbowało walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety ani Witalij Kaliniczenko, ani Jewhen Marusiak, nie zwojowali światowych skoczni. Temu pierwszemu raz udało się zakwalifikować się do konkursu. Było to w pierwszym konkursie w Rasnovie. Niestety Kaliniczence nie udało się awansować do drugiej serii, a cały konkurs zakończył na 48 miejscu.
WŁOCHY
Włosi również próbowali, ale niestety żadnemu z trzech reprezentantów tego kraju nie udało się zapunktować w żadnym konkursie Pucharu Świata w minionym sezonie. Najbliżej, choć nadal daleko,  był Federico Cecon, który był 44 w drugim konkursie w Rasnovie.
Źródło: wikipedia.org oraz informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s